smartklub.pl
[450] Kręci ale nie odpala. - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Ogólne (http://smartklub.pl/f-ogolne--87)
+---- Wątek: [450] Kręci ale nie odpala. (/t-450-kreci-ale-nie-odpala--15133)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Kręci ale nie odpala. - denveco - 01.06.2016

A więc tak. Jako że nie miałem nikogo do pomocy to zdjął filtr powietrza i psiknąłem samostartu. Odpalił ale na tyle na ile było tej dawki czyli dosłownie na sekundę i zgasł. Co do wskazówki to cholera zapomniałem o niej i nie zwróciłem uwagi. Ale... od filtra paliwa do silnika idzie plastikowy przewód. Po jego wypięciu czyli tego zaznaczony na czerwono włączeniu na zapłon czy próbie odpalenia nie sika benzyną a chyba powinien, przynajmniej tak mi się wydaje..No i druga sprawa... co to jest zaznaczone na niebiesko i czy to powinno ciągle bzyczeć przy włączonym zapłonie??
[Obrazek: mmeq3abv.jpg]


RE: Kręci ale nie odpala. - krzyss - 01.06.2016

Moze bzyczec Smile


RE: Kręci ale nie odpala. - Lolek - 01.06.2016

No to już wiesz, tyle że teraz trzeba ustalić czy nawaliła sama pompa paliwa, (ta w zbiorniku) czy też jej zasilanie. L


RE: Kręci ale nie odpala. - denveco - 02.06.2016

Pod warunkiem że odpiąłem właściwy przewód paliwowy (zaznaczony na fotce) z którego powinna lecieć benzyna przy silniku a nie leci bo nie mam też 100% pewności czy to ten.

Zasilanie w sensie czy dochodzi do pompki prąd? Wydaje mi się że chyba tak skoro przy włączeniu na zapłon przez 2-3 sekundy słychać takie buczenie. Czyli pompka prąd dostaje... No chyba że to buczenie jest spowodowane czymś innym, że np ducha mam. Jeżeli faktycznie by to była umarła pompka to czy w garażu bez kanału to wymienię? Ona jest pewnie na zbiorniku ale czy dojście jest do niej ściągając zbiornik czy pod dywanikiem jest klapka która zakrywa pompkę?


RE: Kręci ale nie odpala. - Lolek - 02.06.2016

Jeśli odczepiłeś powrót to też by z niego leciała benzyna, następnym etapem może być podanie paliwa z zewnętrznego zbiornika. Potrzebna będzie pompka i źródło prądu, pamiętaj że benzyna będzie przepływała do zbiornika smarta. Co do drugiej części pytania to nie, nie i nie ma. Bez kanału czy podnośnika się nie obejdzie. L


RE: Kręci ale nie odpala. - denveco - 02.06.2016

Czyli pewne jest to że pompką umarła? Tylko dziwne bo skoro ją słychać to tak jakby działała... A kociołek chyba trudno nie jest ściągnąć czy czekają mnie jakieś niespodzianki? Pod względem dojścia lub dziwnych śrub?


RE: Kręci ale nie odpala. - denveco - 09.06.2016

A jak sprawdzić inaczej działanie pompy paliwa mając ją na stole? Podpinam plus / minus i powinna się kręcić czy to jakaś inna technika?


RE: Kręci ale nie odpala. - obwd-crash - 10.06.2016

To że kręci to już plus. 
Ale czasami - rzadko zdarza się, że z wirnika nic nie zostało, tym samym pompa nie pompuje. 
Zatem smok pompy do wiadra z wodą, do wylotu ciśnieniomierz i pomiar ciśnienia jaki daj.
Ile powinno być  Crying nie wiem. 
Gdzieś kiedyś mi się obiło że coś koło 3 ba, ale ile w tym prawdy nie wiem.


RE: Kręci ale nie odpala. - denveco - 12.06.2016

Wcześniej pytano mnie czy przy kręceniu rozrusznika wskazówka od obrotościomierza się rusza. Dzisiaj to sprawdziłem i przy próbie odpalenia wskazówka się podnosi na tak jakby 200 obrotów po odpuszczeniu po chwili wraca w pozycje zero. Nie wiem co znaczy te ożywienie wskazówki ale już wiadomo że ma oznaki życia...


RE: Kręci ale nie odpala. - LAZY. - 12.06.2016

Dla nas informacją że wskazówka  się rusza była możliwość odpalenia na samostarcie.

Wiemy tyle że silnik nie dostaje paliwa. Jedno podłączenie pod komputer by wyjaśniło co jest przyczyną lub w jakiej okolicy szukać.
Paliwa nie dostaje na żaden cylinder więc przyczyna może być w dostawie paliwa-  zdejmując wężyk można to sprawdzić.
Może masz problem z pompą wtryskową- idzie do niej kostka z kabelkami- urwane, przetarte, wtyczka spadła.
Wtyczkę znajdziesz na wysokości gruszki od turbo w dieslu, w benzynie nie wiem dokładnie gdzie jest.


Menu