smartklub.pl
Smart Fortwo I Kraków - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Partnerzy forum, Ogłoszenia forumowiczów (http://smartklub.pl/f-partnerzy-forum-ogloszenia-forumowiczow--56)
+--- Dział: Zakup kontrolowany (http://smartklub.pl/f-zakup-kontrolowany--83)
+--- Wątek: Smart Fortwo I Kraków (/t-smart-fortwo-i-krakow--18274)

Strony: 1 2


Smart Fortwo I Kraków - psuwacz - 20.11.2018

Tak, rozsądek, dostosowanie prędkości i wszystko się zgadza. Ja lubię jak w razie błędu drobnego jest system który Ci tyłek uratuje. No i taka biblijna przypowieść, jak znajomy w zimie w manualu wyjechał spod domu i przy zapinaniu dwójki auto mu zrobiło piruet. Wniosek: przedlift może cię ugryźć nawet jeśli jeździsz bardzo zachowawczo i bezpiecznie.

Przy moim kuku jechałem ok 6kmh ponad limit. Na drodze był mały garb. No i wystarczyło.

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka


RE: Smart Fortwo I Kraków - PatiEK - 20.11.2018

Na zaśnieżonej drodze, po dodaniu gazu (pierwszy lub drugi bieg) tył zaczyna wyjeżdżać i jak masz szybkie ręce, to zakładasz kontrę. I dokładnie w tym momencie Trust+ odcina napęd... Idealnie...
Inna sprawa, że w samochodzie z tak krótkim rozstawem osi zakładanie kontry w większości wypadków odbywa się już 'za późno'.


Smart Fortwo I Kraków - Arczi100 - 20.11.2018

Próbowałem w tamtym roku i na drodze i na torze jeszcze mnie nie kopnął. Ale mając na uwadze wasze doświadczenia, jak pogoda pozwoli przeprowadzę testy w tym roku i opiszę.


RE: Smart Fortwo I Kraków - CodeBoy - 20.11.2018

(20.11.2018, 12:39)Arczi100 napisał(a): Próbowałem w tamtym roku i na drodze i na torze jeszcze mnie nie kopnął. Ale mając na uwadze wasze doświadczenia, jak pogoda pozwoli przeprowadzę testy w tym roku i opiszę.

wiesz z testowaniem tak jest że jak chcesz to się nie udaje, a jak życie przyniesie sytuacje to jest juz za pozno, oczywiscie nie twierdze ze testowanie jest złe Smile


RE: Smart Fortwo I Kraków - Arczi100 - 20.11.2018

(20.11.2018, 20:45)CodeBoy napisał(a):
(20.11.2018, 12:39)Arczi100 napisał(a): Próbowałem w tamtym roku i na drodze i na torze jeszcze mnie nie kopnął. Ale mając na uwadze wasze doświadczenia, jak pogoda pozwoli przeprowadzę testy w tym roku i opiszę.

wiesz z testowaniem tak jest że jak chcesz to się nie udaje, a jak życie przyniesie sytuacje to jest juz za pozno, oczywiscie nie twierdze ze testowanie jest złe Smile
Być może masz rację.Ale dotychczas jeździłem w większości samochodami z tylnym napędem bez asystentów (cytryny są wyjątkiem) i nic się nie działo, ani w maluchu , ani FSO, BMW, itd smart jak na razie też nie zachowuje się inaczej,. Skoro tak się dzieje będę obserwował dalej, a wasze ostrzeżenia biorę do serca


RE: Smart Fortwo I Kraków - PatiEK - 21.11.2018

Arczi - na zaśnieżonej drodze, lekko się turlając (możesz być na manualu - pierwszy bieg), dołóż energicznie gazu. I obserwuj Wink Możesz mieć lekko skręcone koła, ale nie ma obowiązku.


RE: Smart Fortwo I Kraków - Arczi100 - 21.11.2018

(21.11.2018, 09:01)PatiEK napisał(a): Arczi - na zaśnieżonej drodze, lekko się turlając (możesz być na manualu - pierwszy bieg), dołóż energicznie gazu. I obserwuj Wink Możesz mieć lekko skręcone koła, ale nie ma obowiązku.
Ok. Czekam na śnieg


RE: Smart Fortwo I Kraków - wirdar - 21.11.2018

(21.11.2018, 09:01)PatiEK napisał(a): Arczi - na zaśnieżonej drodze, lekko się turlając (możesz być na manualu - pierwszy bieg), dołóż energicznie gazu. I obserwuj Wink Możesz mieć lekko skręcone koła, ale nie ma obowiązku.
Jedynka ruszam i jadę dalej na 2 i jest OK i nie dokładaj gazu i to będzie podwójne OK Smile


Menu