smartklub.pl
451 MHD utknął na wstecznym - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 451 - smart fortwo II (http://smartklub.pl/f-model-451-smart-fortwo-ii--67)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--91)
+---- Wątek: 451 MHD utknął na wstecznym (/t-451-mhd-utknal-na-wstecznym--20510)

Strony: 1 2


RE: 451 MHD utknoł na wstecznym - Vapor2005 - 27.08.2022

To mieliście szczęście. Może faktycznie trzeba robić kalibrację co jakiś czas. Teoretycznie samo powinno się kalibrować. W mieście długa nie wytrzymuje. Ale wiadomo są wyjątki.


451 MHD utknoł na wstecznym - Kanapa - 27.08.2022

(27.08.2022, 09:22)Vapor2005 napisał(a): To mieliście szczęście. Może faktycznie trzeba robić kalibrację co jakiś czas. Teoretycznie samo powinno się kalibrować. W mieście długa nie wytrzymuje. Ale wiadomo są wyjątki.



W moim przypadku 95% przebiegu do wymiany przy 96 tysiącach km to miasto.
451 Mhd - 60 tysięcy narobione w Berlinie i okolicach, 36 tysięcy Trójmiasto więc łatwo nie miało.
Sprzęgło padło generalnie po zlocie w Norwegii gdzie na fiordach mocno popracowało.
Dbane i ustawiane co 10 tysięcy więc jednak warto serwisować.


RE: 451 MHD utknoł na wstecznym - Smarkacz - 28.08.2022

Zresetuj komputer, odpinając akumulator na kilka minut.


RE: 451 MHD utknoł na wstecznym - Dawid19841016 - 26.09.2023

Panowie tak się trochę wetnę jak koszula w rzyć. Czasami mam problem ze wstecznym że nie zawsze wchodzi. Ale zgaszę auto coś do niego pogadam i wchodzi. Moje pytanko brzmi czy jeśli wyciągnę wysprzęglik rozbiorę nasmaruję i założę to muszę robić adaptację komputerem???


RE: 451 MHD utknoł na wstecznym - LAZY. - 27.09.2023

(26.09.2023, 20:47)Dawid19841016 napisał(a): Panowie tak się trochę wetnę jak koszula w rzyć. Czasami mam problem ze wstecznym że nie zawsze wchodzi. Ale zgaszę auto coś do niego pogadam i wchodzi. Moje pytanko brzmi czy jeśli wyciągnę wysprzęglik rozbiorę nasmaruję i założę to muszę robić adaptację komputerem???

Powinno się ją zrobić już teraz.


RE: 451 MHD utknoł na wstecznym - chris2 - 28.09.2023

Jak powiedział mi kiedyś pewien specjalista od smartów ( gdy konsultowałem z nim telefonicznie problem z szarpnięciem przy wrzucaniu wstecznego),pierwszym objawem kończącego się sprzęgła ( zużycia tarczy )w 451 jest problem z wbiciem wstecznego lub szarpnięcie przy wbijaniu wstecznego.Powiedział mi też ,że sprzęgło w 451 benzyna wytrzymuje średnio około 100000 km,ja miałem 102000 km więc byłem przygotowany na wymianę ale odwlekałem z uwagi na to że biegi do przodu wchodziły dobrze,jednak miesiąc później coś zaczęło dzwonić z okolic sprzęgła i zdecydowałem się na wymianę.Po zdemontowaniu sprzęgła okazało się że rozsypał się docisk a tarcza już prawie " brała " po nitach.Od wymiany spokój.
Zacznij jednak od adaptacji,może coś pomoże.


RE: 451 MHD utknoł na wstecznym - maciekpkow - 28.09.2023

A ja mam prośbę do autora tematu lub do administracji o zmianę tego byka w tytule...aż oczy kłują...


RE: 451 MHD utknoł na wstecznym - Dawid19841016 - 29.09.2023

(28.09.2023, 21:08)chris2 napisał(a): Jak powiedział mi kiedyś pewien specjalista od smartów ( gdy konsultowałem z nim telefonicznie problem z szarpnięciem przy wrzucaniu wstecznego),pierwszym objawem kończącego się sprzęgła ( zużycia tarczy )w 451 jest problem z wbiciem wstecznego lub szarpnięcie przy wbijaniu wstecznego. Powiedział mi też ,że sprzęgło w 451 benzyna wytrzymuje średnio około 100000 km,ja miałem 102000 km więc byłem przygotowany na wymianę ale odwlekałem z uwagi na to że biegi do przodu wchodziły dobrze,jednak miesiąc później coś zaczęło dzwonić z okolic sprzęgła i zdecydowałem się na wymianę. Po zdemontowaniu sprzęgła okazało się że rozsypał się docisk a tarcza już prawie " brała " po nitach. Od wymiany spokój.
Zacznij jednak od adaptacji, może coś pomoże.
Planuje pierw wyjąć wyprzęglik, rozebrać, umyć, nasmarować i złożyć. U mnie nic nie szarpie ani nie zgrzyta. Po prostu czasami nie wchodzi. Po przełączeniu na R to mruka N ale przy kolejnej próbie wchodzi. Mam też do wymiany olej w silniku, skrzyni i świece chce wymienić.


Menu