smartklub.pl
Pilot, klucz, kluczyk, bateria, obudowa, przycisk, gumka - wymiana, typ, rodzaj - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Motoryzacja (http://smartklub.pl/f-motoryzacja--64)
+--- Wątek: Pilot, klucz, kluczyk, bateria, obudowa, przycisk, gumka - wymiana, typ, rodzaj (/t-pilot-klucz-kluczyk-bateria-obudowa-przycisk-gumka-wymiana-typ-rodzaj--2917)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Pilot, klucz, kluczyk, bateria, obudowa, przycisk, gumka - wymiana, typ, rodzaj - matijas - 09.02.2016

Grot jest przykręcany do obudowy można go odkręcić i zakręcić własny
elektronika będzie pasowała przed zakupem spytaj sprzedającego czy taka jest obudowa jak pisałem.


Odp: Pilot, klucz, kluczyk, bateria, obudowa, przycisk, gumka - wymiana, typ, rodzaj - kotomysz - 09.02.2016

A w jaki sposób działa immobilizer w smarcie? Poprzez grot czy inaczej? Czy jak będę miał przy sobie kluczyk np na fotelu, to samym grotem uda mi się odpalić auto, czy musi to być całość?

pchnięte z elgie3


RE: Pilot, klucz, kluczyk, bateria, obudowa, przycisk, gumka - wymiana, typ, rodzaj - matijas - 09.02.2016

imoo masz w elektronice jak otwierasz i zamykasz starym kluczem to wszystko będzie dobrze

Z tego co pamiętam Pati ma grot w stacyjce z ozdobną główką a pilota używa osobno nie ma znaczenia gdzie jest pilot po otwarciu samachodu /musisz go otworzyć pilotem/ grot tylko przekręca zapłon


Odp: Pilot, klucz, kluczyk, bateria, obudowa, przycisk, gumka - wymiana, typ, rodzaj - kotomysz - 09.02.2016

Ok, dzięki za wyjaśnienie. Czyli z tego co rozumiem to pilot otwiera zamek i odblokowuje immobilizer? Nie tak jak w rozwiązaniach typu z pestką, gdzie trzeba ją dotknąć do czujnika, lub w kluczyku gdzie trzeba przez kontakt ze stacyjką...?

pchnięte z elgie3


RE: Pilot, klucz, kluczyk, bateria, obudowa, przycisk, gumka - wymiana, typ, rodzaj - kiniu_gd - 09.02.2016

a można zadoptowac używana elektronikę kluczyka do swojego smarta ? musze dorobić drugi kluczyk ,obudowę z grotem mam Embaressed


RE: Pilot, klucz, kluczyk, bateria, obudowa, przycisk, gumka - wymiana, typ, rodzaj - lukskajwoker - 11.02.2016

Witam.
Zakupiłem u http://allegro.pl/show_user.php?uid=41237813 obudowę z surowym kluczem oraz gumki zastępcze.
Obudowa pasuje (nawet sama część z przyciskami) do starego klucza. Natomiast mam problem z gumkami (udało mi się oderwać gumową część z przyciskami od obudowy - bardzo trudne...) - bo nowe gumki są jakby grubsze i pilot się nie zamyka. Ktoś, coś miał podobnego ?


RE: Pilot, klucz, kluczyk, bateria, obudowa, przycisk, gumka - wymiana, typ, rodzaj - LAZY. - 11.02.2016

Nie wiem co zrobiłeś, ale chyba popsułeś sobie obudowę. Jak kupowałem nową obudowę to przekładałem elektronikę i metalowy sztyft do nowej obudowy i git.


RE: Pilot, klucz, kluczyk, bateria, obudowa, przycisk, gumka - wymiana, typ, rodzaj - lukskajwoker - 12.02.2016

nic nie popsułem. nowa obudowa jest ok. tak jak piszesz.
może nie zrozumiałeś - ja kupiłem zarówno całą kompletną obudowę ( z gumkami i grotem) jak i same dodatkowe gumki co by zregenerować oryginalne obudowy ! Smile

natomiast same gumki które kupiłem są niestety nieporozumieniem. tworzywo z którego jest to zrobione jest co najmniej o 50% za grube. jak się zamknie obudowę (strasznie mocno trzeba ścisnąć) to przyciski nie działają. zgłosiłem to sprzedawcy i otrzymałem zwrot za ten towar.
natomiast obudowę mogę polecić na 100% bo jest super.

ps. aha a ile trzeba się napocić aby usunąć stare gumki to historia... mi to zajęło pół godziny i ból palców. oryginalnie gumki są jakby wklejone, więc trzeba to lekko wycinać i zeskrobywać, uważając by nie połamać delikatnego plastiku...


RE: Pilot, klucz, kluczyk, bateria, obudowa, przycisk, gumka - wymiana, typ, rodzaj - kiniu_gd - 12.02.2016

a można zadoptowac używana elektronikę kluczyka do swojego smarta ? musze dorobić drugi kluczyk ,obudowę z grotem mam Crying odpowie mi ktoś ?


Pilot, klucz, kluczyk, bateria, obudowa, przycisk, gumka - wymiana, typ, rodzaj - Kanapa - 13.02.2016

(12.02.2016, 18:36)kiniu_gd napisał(a): a można zadoptowac używana elektronikę kluczyka do swojego smarta ? musze dorobić drugi kluczyk ,obudowę z grotem mam Crying odpowie mi ktoś ?

Można- zapytaj Layzego.


Menu