smartklub.pl
Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? (/t-co-dzisiaj-zrobiles-przy-swoim-smarcie--3441)



RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - krzyss - 04.08.2014

Promyku, to co teraz ? Inny kompletny silnik chyba ?


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - promyk - 04.08.2014

kupiłem już słupek 0,8 CDI za 1500 i niniejszym odwołuję ogłoszenie które zamieściłem w wątku "kupię"

Morał z mojego przypadku jest taki: jeżeli nie świeci Ci się kontrolka oleju w Smarcie i bagnet pokazuje poprawny stan oleju to nie do końca oznacza że w Twoim aucie smarowanie jest ok. Ja w swoim CDI po tym co się stało montuję manometr ciśnienia w układzie smarowania i umieszczę go gdzieś pod pokrywą silnika.
Ot tak, na wszelki słuczaj - jak mawiają nasi amerykańscy przyjaciele Smile


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - obwd-crash - 04.08.2014

(04.08.2014, 10:12)promyk napisał(a): rozrząd jest ok, łańcuszek i koło zębate napędu pompy olejowej padło

Mnie zastanawia jedno. W starych samochodach to korek spustowy oleju w misce miał magnes a w Smarcie to nawet korka spustowego nie ma nie wspominając o magnesie do wyłapywania zanieczyszczeń ferromagnetycznych. Nowe smarty podobno mają filtry cząstek stałych.

Są dostępne już miski olejowe z korkiem spustowym, a jak nie ma przy korku magnesu, to można dołożyć jakiś mały neodymowy. Temperatura oleju chyba nie powinna go "zabić" - rozmagnesować, bo ten proces zachodzi dla magnesów z proszków spiekanych - neodymowych w temperaturze powyżej 300°C.


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - promyk - 04.08.2014

dobry pomysł Wiesiu, ja powieszę neodyma na zewnątrz miski bo jest stalowa


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - obwd-crash - 04.08.2014

(04.08.2014, 10:43)promyk napisał(a): dobry pomysł Wiesiu, ja powieszę neodyma na zewnątrz miski bo jest stalowa

Niestety na zewnątrz miski nie przekłada się na "siłę" wewnątrz miski. Pole magnetyczne rozkłada się na powierzchni malejąc w kierunku od miejsca przyłożenia magnesu, przy wymianie oleju przez odsysanie ewentualne opiłki cały czas są w misce olejowej i nic o nich nie wiemy.
Wykonując remont lub wymianę silnika, dospawanie nakrętki M14 lub M16 (najlepiej z gwintem drobnozwojnym) jako podstawy korka spustowego to już żaden problem - jak tak zrobiłem przy wymianie sprzęgła, a jako korek użyłem krótką śrubę z podkładką miedzianą, dodatkowo gwint i podkładkę pokrywając odrobiną silikonu. Przy kolejnej wymianie pozostaje wygrzać do czerwoności podkładkę (rekrystalizacja powodująca zmiękczenie co umożliwia lepsze "dopasowanie" podkładki przy dokręcaniu korka - uszczelnienie) a silikon się wypali, śrubę oczyścić, no i operację ze świeżym silikonem powtórzyć
Natomiast wykręcając korek przy wymianie oleju zawsze można stwierdzić, manualnie, czy na magnesie są jakieś opiłki, a jeżeli są zostaną usunięte przez oczyszczenie korka i magnesu.


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - promyk - 05.08.2014

ślady zużycia na napinaczu łańcuszka napędowego pompy olejowej zdają się potwierdzać przedstawioną teorię, że łańcuchowe koła zębate nie pracowały w jednej płaszczyźnie


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - sasklacz - 05.08.2014

(23.07.2014, 07:03)krzyss napisał(a): A co to za sprzeglo ?


krzyss by TpT


Wzmocnione wzgledem seryjnego, ma byc mocniejsze niz te, ktore w 101 montowali. Tylko przez to,ze jest twardsze to sprezyna aktuatora nie wyrabia wiec wlasnie czekam na wzmocniony zestaw.


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - krzyss - 05.08.2014

Pochwal sie jak bedziesz juz je mial Smile


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - sasklacz - 06.08.2014

Sprzeglo juz jest, tylko seryjny aktuator czasem puszcza za wczesnie czasem za pozno, wiec zmiana w porownaniu do seryjnego nie jest jeszcze specjalnie odczuwalna. No ale niedlugo powinien przyjechac Optigear i zobaczymy wtedy.


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - wroneq - 07.08.2014

Przyszedł zestaw filtrów: http://allegro.pl/zestaw-4-filtrow-smart-city-coupe-fortwo-i-0-6-0-7-i4422160881.html
Wymieniłem filtr powietrza, filtr paliwa i filtr kabinowy.
- paliwa był oryginalny smarta z 2008 roku - trochę szok Razz
- filtr powietrza, założony był FILTRON i powiem szczerze że jakoś solidniej wyglądał niż filtr MANN
- filtr kabinowy, trzeba się nagimnastykować i ręce mam podrapane Sad


Menu