smartklub.pl
czy dolewamy coś do disla na zimę ? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: czy dolewamy coś do disla na zimę ? (/t-czy-dolewamy-cos-do-disla-na-zime--3448)

Strony: 1 2 3


czy dolewamy coś do disla na zimę ? - Gość - 08.11.2010

witam pewnie już nie długo niestety dopadną nas mrozy chciałem się zapytać , czy dolać coś do disla na zimę ,że by parafina się nie zbierała dziękuje.


Odpowiedź: czy dolewamy coś do disla na zimę ? - RobsonWawa - 08.11.2010

Oczywiście że dolewamy, ale tylko markowe środki przeciw wytrącaniu parafiny.I to powinieneś już zacząć do każdego tankowania.Żadnych uszlachetniaczy !!!


Odpowiedź: czy dolewamy coś do disla na zimę ? - ŁYSY13 - 08.11.2010

A dlaczego nie ja stosowalem i dalej to robie mam nalatane 168000 na cdi .A dlaczgo NIE


Odpowiedź: czy dolewamy coś do disla na zimę ? - PKO - 08.11.2010

smarowanie ukladu paliwowego ON

na zmiane z


do czyszczenia ukladu paliwowego ON



stosuje je co 5 tys km


Odpowiedź: czy dolewamy coś do disla na zimę ? - kasiunqa - 08.11.2010

dokładnie świetne środki, lejemy do każdego posiadanego auta.
do beznyzny tej samej firmy używamy.


Odpowiedź: czy dolewamy coś do disla na zimę ? - Domowy - 08.11.2010

Jeśli paliwo jest dobre (u nas niestety rzadko się trafia) to nie wolno lać wynalazków do niego. Jeśli już dolewasz coś do benzyny to tylko dla dobrego samopoczucia. Chyba że środki do czyszczenia układu zasilania. Do ON jak jest zimowy to nic nie trzeba, ale jak ktoś lubi polać niech leje, na zdrowie Smile


Odpowiedź: czy dolewamy coś do disla na zimę ? - biedronka - 08.11.2010

ja zacząłem stosować ten preparat i po wyjechaniu kilku zbiorników paliwa wraz z domieszką preparatu zaobserwowałem różnice w spalaniu nie wiem ile dokładnie bo nie sprawdzałem tego skrupulatnie ale pali na pewno trochę mniej


Odpowiedź: czy dolewamy coś do disla na zimę ? - PKO - 08.11.2010

Cytat:Domowy pisał(a)):
Jeśli paliwo jest dobre (u nas niestety rzadko się trafia) to nie wolno lać wynalazków do niego. Jeśli już dolewasz coś do benzyny to tylko dla dobrego samopoczucia. Chyba że środki do czyszczenia układu zasilania. Do ON jak jest zimowy to nic nie trzeba, ale jak ktoś lubi polać niech leje, na zdrowie Smile

dlaczego nie wolno :-? Hammer


Odpowiedź: czy dolewamy coś do disla na zimę ? - Pyra557 - 08.11.2010

Ja zimą do ropy dolewam preparat o nazwie skydd


Odpowiedź: czy dolewamy coś do disla na zimę ? - Domowy - 09.11.2010

Dlaczego nie wolno? Bo lepsze wrogiem dobrego. Smile Źle napisałem: nie ma sensu dolewać - powinno być. Kiedyś do ON dolewałem 1l benzyny na 20l, ale to był zwykły diesel w golfiku, nie radzę tego w turbo. Metoda była radykalna i dobra, raz zapomniałem dolać benzyny i na mrozie przytkało filtr paliwa. W nowych silnikach nie używam dodatków,za wyjątkiem raz w roku myjący układ zasilania. Natomiast chętnie przed kompem dolewam grzane piwko, nie do paliwa o nie!


Menu