smartklub.pl
[452] odpowietrznik przy częściowym obciążeniu - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 452 - smart roadster (coupé) (http://smartklub.pl/f-model-452-smart-roadster-coup%C3%A9--68)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--94)
+---- Wątek: [452] odpowietrznik przy częściowym obciążeniu (/t-452-odpowietrznik-przy-czesciowym-obciazeniu--4749)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: [452] odpowietrznik przy częściowym obciążeniu - kapik - 10.11.2012

oni wysłali rysunek odpowietrzenia od strony głowicy


RE: [452] odpowietrznik przy częściowym obciążeniu - smart452 - 10.11.2012

(10.11.2012, 09:48)kapik napisał(a): oni wysłali rysunek odpowietrzenia od strony głowicy
Zgadzam się z Łukaszem.
Nasza dyskusja dotyczyła jednak tego ze skrzyni korbowej.
SC Berlin jeszcze nie odpowiedziało? Może ich odpowiedź coś wyjaśni Very happy.

pozdrawiam
smart452


RE: [452] odpowietrznik przy częściowym obciążeniu - charly - 10.11.2012

Zero odpowiedzi.......

Sugerując się doskonałą opinią na forum, napisałem jeszcze dziś rano niemal błagalnego maila do All-capone, mam cichą nadzieję, że On jako specjalista się kompetentnie wypowie Smile


RE: [452] odpowietrznik przy częściowym obciążeniu - All-capone - 25.03.2013

i odpowiedział ?


RE: [452] odpowietrznik przy częściowym obciążeniu - charly - 26.03.2013

Tak, ale chciał coś dorabiać, jakąś alternatywą rurkę zakładać - nie dla mnie takie rozwiązania. Prawidłowy nr części to: A160 018 03 12


RE: [452] odpowietrznik przy częściowym obciążeniu - All-capone - 26.03.2013

Smile)))
powiedziałem ze ta rurka w 600 czy 700 czy roadsterze 82 czy 101k jest identyczna
może i mercedes ma kilka nr katalogowych tej samej części.
Czy wogóle ktoś zadał sobie trud by zrozumiec co ta rurka robi ?
albo chociaz jak sie nazywa ?
to zwykła rurka odpowietrzająca dolną część silnika z zaworem zwrotnym , zawór zwrotny jest po to by ewentualne nadciśnienie było zasysane przez kolektor ssący ale gdy turbina powoduje ze w tym samym kolektorze jest ciśnienie powyżej atmosferycznego - nie przedostawało sie w druga strone czyli do dolnej części silnika , zatem częśc składa sie z rurki i zaworu zwrotnego , jesli to wiesz to możesz kupic w sklepie motoryzacyjnym zawór zwrotny porządny aluminiowy trwalszy kilkakrotnie dłużej niz do plastikowe badziewie firmowane znaczkiem mercedesa produkowane na pewno nie w Europie Smile mie wspomne ze ten niezniszczalny aluminiowy zawór zwrotny kosztuje 20 zł a plastikowy szmelc mercedesa pewnie ze 100zł
I takie własnie rozwiazania nazywane są złe bo nieoryginalne .


RE: [452] odpowietrznik przy częściowym obciążeniu - PaziQue - 29.06.2019

Czy wie ktoś może gdzie mogę kupić taką rurkę, przewód? Jest to bodajże od odpowietrzania skrzyni korbowej. Na postoju zauważyłem że pod Smartem jest plama oleju i dziś rozkręciłem a tu okazało się że ta rurka jest lekko pęknięta a zacisk luźny, do tego cały silnik od dołu uwalony olejem. Czy ta "nieszczelność" mogła powodować pojawianie się kontrolki ciśnienia oleju i dużą ilość białego dymu przy każdym rozruchu po dość żwawej jeździe gdzie turbina było bardzo męczona.


RE: [452] odpowietrznik przy częściowym obciążeniu - krzyss - 29.06.2019

To trzeba zmienic, ale pewnie ogolnie silnik do remontu. Jaki masz przebieg ?


RE: [452] odpowietrznik przy częściowym obciążeniu - PaziQue - 30.06.2019

Na wyświetlaczu pisze że ~107k mil czyli coś ponad 170k km, ale znając życie nie jest oryginalny przebieg, więc silnik jest raczej po remoncie,a przynajmniej tak mówi poprzedni właściciel i dokumenty. A co do tej rurki, gdzie mogę takie coś kupić? Obszukałem sklepy internetowe i wszędzie że nie jest dostępny


RE: [452] odpowietrznik przy częściowym obciążeniu - obwd-crash - 30.06.2019

Jeżeli jest to rurka oznaczona nr 4 na poniższej rycinie to kosztuje około 10€ netto, jej nr to A1600180112
[attachment=18552]

Rurka ta jest do modelu 452 - bo jest to dział oznaczony w tytule postu, nie wiem czy w 450 była taka sama ?


Menu