smartklub.pl
Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Tuning (http://smartklub.pl/f-tuning--89)
+---- Wątek: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy (/t-demontaz-zawor-egr-usuniecie-na-stale-by-lysy--9814)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - ŁYSY13 - 16.12.2015

Masz post co i jak

Łysy13 [FIRE ENGINE][CHEQUERED FLAG]


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - tomek34 - 16.12.2015

Panowie (i Panie), w zeszły weekend na moim smarcie została wykonana operacja EGR przez dr.Łysy 13. Pacjent przeżył i czuje się rewelacyjnie, niezdecydowanym polecam.:-D
Dodam, że dołożono także emulator - i jak to mówi Piotrek "auto ożyło" - o zdecydowanie tak, potwierdzam.
To fajnie brzmi, ale dostał około 50% więcej mocy.
Oczywiście zapomniałem dodać, że przyrost mocy jest po wgranym programie, a nie tylko po usunięciu EGR i dołożeniu emulatora.


Odp: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - kotomysz - 16.12.2015

Jeśli to diesel to zhamuj go. Chętnie się porównam...Smile

pchnięte z elgie3


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - shagger - 16.12.2015

Chyba mnie czeka wyprowadzenie odmy bo intercooler dziwnie sie spocil.Chyba separator odmy od lublina andoria trzeba?Patrzylem jak to jest podlaczone w w/w silniku i gornym kroccem wchodzi do glowicy,Nizszym grubym wraca odolejone powietrze do dolotu przed turbo a dolnym cinkim tym po skosie olej wraca do rurki bagnetu a wiec do miski.Uklad jest zakniety i wtedy nie potrzeba by bylo butelki na olej.Czy ktos z was tak zrobil?


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - brat_hanki - 17.12.2015

Separator z andorii to porażka, są dużo większe średnice króćców trzeba kombinować z redukcjami, do tego ciężko go gdzieś zmieścić i nie działa do końca tak jak powinien - za małe przepływy. Teraz mam butelkę z wyciętą dziurą z boku do której jest wprowadzona odma. Nic nie kapie oleju się tam zbiera tyle co nic <50ml/1000km. Jedyny minus jest taki, że dym z odmy wylatuje pod zderzak i gdzieś tam bokami się pojawia co jest troszkę wioskowe. Także wypadałoby zrobić normalny separator, ten z andorii odradzam bardzo.


Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - Marek - 17.12.2015

Czy te rury co się wstawia muszą być metalowe? Z troszkę grubszego pcv (kanalizacyjne) nie mogą? Tam jest wysoka temp?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - obwd-crash - 17.12.2015

Z tego co pamiętam, jesienią przy normalnej jeździe, bez butowania temperatura dochodziła do 50°C.
Latem musi być o wiele ciekawiej, skoro temperatura przed turbo jest o około 20°C wyższa, dlatego pewnie włącza się wiatrak na chłodnicy powietrza.
Ale faktyczne wielkości mógłby podać ktoś kto ma podpięty interfejs typu ELM pod gniazdo obd, bo z SD podłączoną raczej nikt specjalnie nie jeździ.


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - shagger - 01.01.2016

Usunelem zawor egr chociaz sprawny byl.Nie zrywalem metalowej mufki z dolnego przewodu intercoolera bo po co go niszczyc.Na mufke podpasowal mi idealnie waz intercoolera od jakiegos busa(odcinek dlugosci 80 mm)Do wnetrza przewodu busa idealnie wchodzi kawalek rury ucietej z wlewu fiata 126p Smile Rura z wlewu idealnie pasujedo gornego przewodu kolektora w smarcie.Tak to wyglada po zmontowaniu:
[attachment=12934]

Trzeba tylko jeszcze zamontowac emulator egr bo nie chce wozic podpietej cewki egr przy silniku.ak ktos bedzie chcial zostawic sama cewke trzeba wcisnac jej trzpien i tak zostawic bo z wysunietym jest blad czujnika egr.


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - Gizbern - 02.01.2016

Lepiej usunąć mufkę i zrobić wszystko z jednego kawałka; większy przepływ powietrza, mniej zawirowań powietrza, większa szczelność itp.


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - chrisz1796 - 05.01.2016

Witam,

zakładając czysty EGR to dopływ powrotny spalin zajmuje jakieś 20-25% (nie mierzyłem, z pamięci odległej piszę) Ta mufka kolegi pewnie 5% zabiera z przekroju przepływu. Też jestem zwolennikiem na "maksa" ale jako człowiek nie posiadający kolana stwierdziłem, i podkreślam,że wiem, że dla samochodu mojej żony lepszy jest wstawiony i działający egr (zaślepiony oczywiście) niż przepływ powietrza baz EGR, ze źle rurą tak wygięta, żę przepływ powietrza na poziomie pewnie 20%. A nie chciałem niszczyć ori dopływu do EGR bo tak mam i lubię. Także jakby co winszuję poprawy osiągów i zrób testy Smile
pozdro
chris1796


Menu