smartklub.pl
Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Tuning (http://smartklub.pl/f-tuning--89)
+---- Wątek: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy (/t-demontaz-zawor-egr-usuniecie-na-stale-by-lysy--9814)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - piotrasta - 21.03.2016

mam pytanie czy mogę zaślepić egr oczywiście podłączając emulator kawałkiem blaszki przy dolocie nie ruszając odmy? Czy nic się nie uszkodzi?


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - obwd-crash - 21.03.2016

(21.03.2016, 15:04)piotrasta napisał(a): mam pytanie czy mogę zaślepić egr oczywiście podłączając emulator kawałkiem blaszki przy dolocie nie ruszając odmy?  Czy nic się nie uszkodzi?

Jeżeli masz na myśli zaślepienie dolotu spalin, od strony turbosprężarki, to nic się nie stanie. Wówczas pozostawiając zawór egr nie potrzeba nawet emulatora. Pozostawienie odmy nie będzie miało wpływu na resztę. 

Połączenie spalin (dopuszczanych od strony turbosprężarki) i mgły olejowej (dopuszczanej do dolotu przez odmę przed turbosprężarką), jak i oleju z łożysk turbosprężarki, powoduje powstanie tego "gluta" blokującego prześwit w zaworze egr. Bez spalin nie zrobi się ten "glut", a olej który się odstoi w intercoolerze nic złego nie zrobi. 
Wyjęcie zaworu egr polepsza przepływ powietrza między turbosprężarką a intercoolerem a co za tym idzie i moc (placebo :Smile ).


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - TomekBomek - 01.04.2016

Wywalilem EGR i dałem emulatro (ten z kapselem od pepsi Smile)  i mam wrazenie że na wolnych obrotach silnik bardziej telepie, czy ktos zaobserwował też to u siebie ?


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - ŁYSY13 - 01.04.2016

Coś jest nie tak. Emulator jest ok jak nie ma strat mocy. Nie wpada w tryb awaryjny

Łysy13 [FIRE ENGINE][POLICE CARS REVOLVING LIGHT]emeryt


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - TomekBomek - 02.04.2016

Ogólnie rzecz biorąc, to sprawa jest bardziej zakręcona. Smart (150t km przebiegu) ostatnio dostał nowy intercooler (stary przetarty) oraz rurę ze stali nierdzewnej zamiast egr. Oczywiście wężyk wywalony a turbo zaślepione. Zrobiłem to głownie dlatego, że od jakiegoś czasu smart nie chce się rozpędzać do maksymalnej prędkości, tak po za tym jeździ normalnie.
Wciskam mu gaz do dechy a on na 5 biegu i 4tys rpm dochodzi do 120-125km/h i nic dalej , po pewnym czasie włącza 6 bieg (3tys rpm) lecz szybciej nie jedzie. Myślałem, że jak zrobię te zabiegi to przywrócę mu dawną moc zamykania budzika. A tu nie dość że nic się nie zmieniło (prócz lżejszego portfela) to smark bardziej telepie na wolnych obrotach.
Podejrzewam jeszcze filtr paliwa (był wymieniany z 20t km temu) oraz pompę HP od CR, którą obecnie sprawdzam czy się nie poci (bo miałem poluzowany wężyk paliwa od powrotu od wtrysków, który idzie centralnie nad pompą i to on mógł ją zalewać paliwem).
Ostatnio Żona tankuje cały czas verwe on i przy jej stylu jazdy (25km w jedną stronę do pracy, trasa), spala średnio 4,2 l/100km. Zapomniałem dodać że trzeciego jajka od płynu chłodzącego to już dawno na trasie nie uświadczyłem, no ale podobno ten typ tak ma. Smile


Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - ZielinskiJarek - 02.04.2016

U mnie po kupnie Smarta tez były usterki przetarty intecooler pęknięty wężyk miedzy turbiną a gruchą termostat Palmiry sie tylko dwa jajka i wchodził w tryb awaryjny
Usterki zostały usunięte
Tez dołożyłem ten emulator z pepsi i zaślepiłem dolot ale egr zostawiłem tylko rozłączony auto jeździ zbira się dobrze nie telepie na wolnych jest ok [Obrazek: 515f0d1c5db0de66be2e7f5cd0e363ad.jpg]

Tylko po przejechaniu 500 km pojechałem do kumpla który zajął się startem i wrzucił go na kompa jeszcze raz zobaczyć czy jakieś błędy sie pojawiły no i jest jeden
[Obrazek: dac8d468a7b7951dd9a186750ceb160a.jpg]

Skasowaliśmy go i ponownie przejechałem pare km auto zachowuje się normalnie jest dynamika nie wchodzi w tryb awaryjny na desce nic się nie wyświetla tyko widzi ten błąd teraz coś nie tak z emulatorem czy tak zostawić ?


ZJ


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - obwd-crash - 03.04.2016

Z tym emulatorem ze zdjęcia z kapselkiem Pepsi, faktycznie coś jest nie tak. Mam taki sam i ten sam błąd. Nie wpływa to ujemnie na parametry jazdy ale jest wkurzające !!!


Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - ZielinskiJarek - 03.04.2016

U mnie tez nie ma wpływu na jazdę i pracę silnika ale może ktoś sprawdzał jak jest z innym emulatorem egr czy tez ten błąd się pojawia czy tez nie ?


ZJ


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - smartfonik - 12.05.2016

Mam pytanie do osób, które pozbyły się zaworu egr. Czy posiada ktoś samą cewkę sprawna na sprzedaż?


Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - ŁYSY13 - 12.05.2016

Przeważnie się wywala bo cewka siada no ale może ma ktoś . Niewiem sam bo mam czy dobra nawet nie sprawdzałem


IPhone 6S Łysy13 emeryt


Menu