smartklub.pl
Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Tuning (http://smartklub.pl/f-tuning--89)
+---- Wątek: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy (/t-demontaz-zawor-egr-usuniecie-na-stale-by-lysy--9814)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - chadie - 19.11.2013

Dzięki za pomoc, w sobotę biorę się za EGR


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - Gizbern - 19.11.2013

Testowałem ten emulator, (schemat jest gdzieś na forum), auto nie wchodzi w tryb awaryjny,
ale błąd w komputerze jest.


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - chadie - 20.11.2013

Ok, ale czy poza samym błędem objawia się to w jakiś sposób - moc, obroty, spalanie itp. ?


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - obwd-crash - 20.11.2013

(19.11.2013, 18:21)Gizbern napisał(a): Testowałem ten emulator, (schemat jest gdzieś na forum), auto nie wchodzi w tryb awaryjny,
ale błąd w komputerze jest.

Cz jest on zrobiony wg schematu z forum powinien wypowiedzieć się sprzedający.
Też miałem wykonany wg schematu z forum, lecz gdy zrobiło się ciepło lub emulator się nagrzał od silnika to auto łapało błędy i czasami przechodziło w tryb awaryjny. Wg Allcapone powodem był kondensator niezgodny ze schematem. Miałem poprawioną wersję i śmigała bez problemu i błędu, używałem jej przed ponad 0,5 roku. Obecnie od ponad roku użytkuję wersję opartą podobno na mikroprocesorze, też śmiga bez problemu i łapania błędów.
Wykonawcą był człowiek sprzedający emulatory na Allegro, wtedy robił je dla Opli, ale na podstawie schematu jaki mu przesłałem zrobił dla mnie oraz drugi na mikroprocesorze /który dostosował do Smarta po pomiarach napięć we wtyczce egr jakie zrobiłem w trakcie pracy silnika z egr/. Cena porównywalna z ceną ww. emulatora jaki kolega z forum oferował a drugi znalazł na Allegro.


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - Gizbern - 20.11.2013

(20.11.2013, 08:57)chadie napisał(a): Ok, ale czy poza samym błędem objawia się to w jakiś sposób - moc, obroty, spalanie itp. ?


Nie, ale mam nadzieję że jak będzie ciepło to też będzie ok, bo nasz kolega będzie miał dużo reklamacji. Obecnie w opracowaniu mam EGR i DPF w nowym 451.


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - jakubo - 20.11.2013

Mój jakoś takich problemów nie ma...


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - chadie - 21.11.2013

Ciągle się zastanawiam czy gra jest w ogóle warta świeczki. Naczytałem się wieczorem o awariach turbiny, łącznie z połamanymi łopatkami, za sprawą usuniętego EGR. Na razie zostanę chyba przy wyczyszczeniu zaworu. Ma ktoś doświadczenie w jeździe bez EGR, ale tak minimum 20-30 tyś km?


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - Lolek - 21.11.2013

EGR nie służy do ochrony turbiny, nie ma z jej uszkodzenimi jakiegokolwiek związku. L


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - obwd-crash - 21.11.2013

(21.11.2013, 09:22)chadie napisał(a): Ciągle się zastanawiam czy gra jest w ogóle warta świeczki. Naczytałem się wieczorem o awariach turbiny, łącznie z połamanymi łopatkami, za sprawą usuniętego EGR. Na razie zostanę chyba przy wyczyszczeniu zaworu. Ma ktoś doświadczenie w jeździe bez EGR, ale tak minimum 20-30 tyś km?

EGR fizycznie mam w aucie, ale od 60kkm jest faktycznie nieużywany, gdyż we wtyczkę instalacji elektrycznej która była w niego wpięta, wpięty jest emulator.
EGR ma za zadanie tylko "wspomóc" ekologię. Dopuszcza spaliny z wydechu do układu dolotowego za turbo, tak jak odma dopuszcza spalin z mgłą olejową do dolotu przed turbo, by "dopalić" niektóre związki (chyba azotu, sadzę etc).


RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - Mart - 21.11.2013

Ja latam 2 rok bez EGR i bez odmy dołączonej do silnika i nic oprócz zmniejszenia spalania nie zauważyłem Smile

A i jeszcze jedno teraz mam około 250k przebiegu.


Menu