Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Polowanie na okazje - Smart !

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Polowanie na okazje - Smart !
 wiertar 
witam udalo mi sie kupić na allegro bardzo tanio komplet felg. http://allegro.pl/alufelgi-do-smarta-15-...28028.html

wszystko pieknie tylko sprzedający miga się od wysylki, twierdząc że felgi sprzedał wczesniej i zapomnial zakonczyć aukcji. po chwili dodając ze za 2 tygodnie bedzie mial taki sam komplet i zaprasza do licytacji.

smierdzi na kilometr gdyż pewnie nie chce sie pozbywać felg za bez cen. przerabiał ktoś podobna sprawe i czy raczej jest to patowa sytuacja??
 Odpowiedz
 Gapa. 
Chyba tylko sprawa w sadzie szwagier wylicytował motor za śmieszna kasę gość nie chciał oddać, szwagier założył sprawę i przegrał uzasadnienie sadu (świadome wykorzystanie błędu sprzedającego) choć mogło by się wydawać ze sprawa na 100% do wygrania taka sytuacja polskie prawo jest do dupy
 Odpowiedz
 tomcio83 
Weź zapisz sobie tą aukcję , następnie wydrukuj zgłoś się na Policję , ale najpierw zgłoś sprawę do allegro.pl napisz co i jak. jeśli cena nie ma minimalnej kwoty masz prawo żądać felg w tej cenie co wylicytowałeś , jeśli pisze że tych nie ma a będzie miał za 2tyg te same felgi masz prawo dostać te felgi w tej cenie co wylicytowałeś ale najpierw musisz to wszystko pozgłaszać zapisać e-maile od niego jak i do niego i najlepiej wydrukować jak pójdziesz na policję. Miałem taki przypadek z zakupem gry. Tyle że gość oddał kase bo nie miał kolejnej gry ale też się musiało oprzeć o policję i allegro.
 Odpowiedz
 DaSza 
Najpierw zgłoś sprawę do Allegro, poinformuj sprzedawcę mailem, że zgłaszasz sprawę do Allegro (i tak dostanie info z Allegro) i wysyłasz mu wezwanie do wydania rzeczy, a potem kierujesz sprawę do sądu, a potem wyślij gościowi listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru wezwanie przedsądowe do wydania rzeczy.
Jak to w naszym kochanym kraju bywa, jak sprawa pójdzie do Sądu, to może być różnie. Zależy od adwokata i sędziego. Różne były orzeczenia sądów.
"Cytrynka" FT 2011, 1.0 był mhd jest Brabus Laughing
 Odpowiedz
 ŁYSY13 
No ciekawe czy wygrasz felgi za 1200 a 300zl zobaczymy jak coś to mam ale nie po 300 zł za sztukę
ŁYSY13    451. Cabrio  Vmx 200 km emeryt  SAMOTNY WILK
                  
 Odpowiedz
 wiertar 
coś bede kombinował. a moze taka lekka prowokacja. może dałby rade ktoś do niego tyrknąć i spytac czy felgi jeszcze dostepne gdyż chcialem kupic za cene kup teraz ?? podrzuce numer na pw jak cos
 Odpowiedz
 tomcio83 
nie musisz podawać jest na allegro
 Odpowiedz
 bodek1 
Ja bym sobie odpuścił . Zeby zejść z kosztów koleś zamiast kup teraz wybrał licytację bez minimum i zamiast aukcję zakonczyć przed czasem raczej o niej zapomniał. Twoja oferta stała się ceną końcową co dla niego jest za mało . Jak chcesz "walki" o walcz tylko czy warto? Felgi wg mnie są warte jakieś 600 PLN więc czy trzy stówy są warte nerwów , stresu , czasu? Oczywiscie gość powinien zachować się o.k. i sprzedać je w cenie z licytacji , ale jak widać nie chce więc jest zwyklą mendą . Ja bym wystawił negatywa i zgłosił do allegro . Oni pewnie dadzą ostrzezenie i tyle.
Na marginesie kiedyś w taki sam sposób wylicytowalem samochód / za 1/10 wartosci / i prawnik doradził odpuscić temat bo szanse na wygraną byly marne /błąd,pomyłka sprzedajacego , rażąco niska cena , itd. /

swoją drogą to zawsze stawiam się w takiej sytuacji co by było gdybym to ja sie pomylił, nie odwolał aukcji etc . i coś o wartości X miałbym oddać za ułamek wartości?
 Odpowiedz
 wiertar 
chyba tak zrobie, tym bardziej ze to raczej do 451 felgi...
 Odpowiedz
 filiproll 
http://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-smar...32768.html Bagażnik rowerowy do 450 coupe
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Inne okazje, ciekawostki ze świata. rogas 124 84.415 12.08.2023, 23:17
Ostatni post: LAZY.
  Polowanie na okazje - dyskusja o cenach w SC obwd-crash 15 11.495 28.02.2020, 20:50
Ostatni post: Sołtys



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości



Menu