Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Witam i o radę pytam

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Witam i o radę pytam
#1
 BSB12C 
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i użytkowników Smarta.

Sprawa wygląda tak, że planuję zakup pierwszego samochodu po ponad 10 latach od sprzedaży ostatniego auta. Mój wybór padł na Smarta ze względu na jego praktyczność w porównaniu do innych małych samochodów, np. Peugeota czy nawet Sejczento. Na tę chwilę mam możliwość kupienia modelu z 2007 roku z silnikiem 1.0 benzyna i z pełnym wyposażeniem, tj. między innymi AC czy wspomaganie kierownicy.

Ale wracając do sedna. Prosiłbym szanownych forumowiczów o odpowiedź na następujące pytania:

1. Na co przede wszystkim zwracać uwagę przy kupnie Smarta z roczników od 2006-2009? Czy mają one jakieś słabe punkty? Słyszałem o częstej przypadłości łańcucha rozrządu.

2. Czy lepiej jest poszukiwać diesla czy benzyny? Zależy mi na ekonomiczności a nie na prędkości.

3. Jaka cena zakupu za zadbany egzemplarz jest uczciwa za roczniki 2006-2009?

4. Powyżej jakiego przebiegu unikać Smarta z tych roczników?

To na razie tyle z podstawowych pytań. Jak sobie coś przypomnę, to dopiszę.
Pozdrawiam Smartowiczów.  Smile
 Odpowiedz
#2
 Lolek 
Ad. 4 Unikać egz. z przebiegiem poniżej 120 kkm.
Ad. 3 Od dychy w wzwyż.
Ad. 2 Diesla.
Ad. 1 Na wszystko. Nie słyszałem.

Witaj, witaj. Lolek z Krysią

PS Będzie Pan Zadowolony!
 Odpowiedz
#3
 psuwacz 
Witaj!

Jak coś wypatrzysz, mamy też dział "zakup kontrolowany" pewnie coś podpowiemy. Diesel jest superekonomiczny, natomiast jeżeli nie będzie latane w trasę to można rozważyć benzynę (jednak jeździ się ciut zabawniej Smile ) Mam akurat FT 450 (2004-2006) ale diesel prawie taki sam, i lata się nim wszędzie.
 Odpowiedz
#4
 plesniak 
Unikaj roczników 2007-2008. Kupuj wersję passion najlepiej z zegarkiem i obrotomierzem. Zwróć uwagę na przednie zawieszenie - potrafią pękać przednie sprężyny. Co do benzyny w mieście to jednak pali więcej i niezależnie czy to jazda po mieście czy w trasę to bierz cdi. W cdi nie masz szans przekroczyć w permanentnych korkach 6l/100 km. Jeśli jeździsz po mniejszym mieście to spalanie powinieneś mieć na poziomie do 4,5l.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 Odpowiedz
#5
 tomcio83 
(05.05.2018, 08:53)Lolek napisał(a): Ad. 4 Unikać egz. z przebiegiem poniżej 120 kkm.

Lolek nie siej propagandy bo jak bym chciał sprzedać smarta w tamtym roku to bym miał na liczniku 115kkm. Na dzień dzisiejszy mam 128kkm, a auto nie jest najświeższym rocznikiem.
 Odpowiedz
#6
 meselek 
Dlaczego ma unikać roczników 2007-2008.ja posiadam smarta z roku 2008 i nie ustępuje awaryjnością smartom z młodszych roczników .pewne mankamenty pewnie występowały ale są one do ogarnięcia. Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 Odpowiedz
#7
 plesniak 
Meselek może i masz rację. To co miało się zepsuć już pewnie dawno ogarnięte


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 Odpowiedz
#8
 BASTOS 
(05.05.2018, 10:39)tomcio83 napisał(a):
(05.05.2018, 08:53)Lolek napisał(a): Ad. 4 Unikać egz. z przebiegiem poniżej 120 kkm.

Lolek nie siej propagandy bo jak bym chciał sprzedać smarta w tamtym roku to bym miał na liczniku 115kkm. Na dzień dzisiejszy mam 128kkm, a auto nie jest najświeższym rocznikiem.
Tomek o jakim smarcie opowiadasz?
"Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem"
 Odpowiedz
#9
 zbijar 
Witaj,
pozdrowienia z Małopolski.
Mam do sprzedania 451 CDI, jest ogłoszenie w dziale sprzedam i cała historia na forum. Jak jesteś zainteresowany, to zapraszam do kontaktu.
 Odpowiedz
#10
 Lolek 
Miałem na myśli to, że w 95% mają tak zwany "przebieg korygowany"'.
 Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości



Menu