Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

450 - tłumik, wydech, tłumika

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
450 - tłumik, wydech, tłumika
#71
 Gość 
wiem ze seicento koncowy niby cichy tez jest a bardziej rasowy to od punto srodkowy Very happy przynajkniej to opcje alternatywne dla benzyny;p
 Odpowiedz
#72
 Gość 
Ja u siebie mam cos takiego http://www.allegro.pl/item1036334775_tlu...ratis.html . Jest rewelacja brzmi jak rasowy motor ,jest troszke głosniejszy ale cos za cos.
 Odpowiedz
#73
 Gość 
Chcąc dojechać na ściganie kartami, wsiadłem do smarta po krótkim spotkaniu z klientem, przekręciłem kluczyk i było wielkie "bum" a później smart zaczął chodzić jak ruski czołg tudzież traktor. Żadne niepokojące kontrolki się nie świecą ale mocno śmierdzi i mocy brak.
Co mogło się stać? Czy takie objawy może dać urwany tłumik?
 Odpowiedz
#74
 Gość 
urwany?? jak sie urwał to może być mały kłopot Very happy a brak mocy nie sądze by spowodowany btł urwaniem tłumika jak rozsypał by sie katalizator mógł by zapchać przepływ spalin. ale skoro smierdzi i dymi :/ moze kts faktyczni miał podobnie. Nie chce straszyć ale jak padło mi turbo dymił i smierdział a mocy wcale nie był o Very happy mam nadzieje ze to jednak nie to.
 Odpowiedz
#75
 Gość 
a to nie da się go przyspawać ?:-> w dawnych czasach jak w domu był polonez to wszystko się w nim dawało naprawić młotkiem i spawarką Wink

a czy się rzeczywiście urwał to się okaże jak słońce wzejdzie i deszcz padać przestanie. Tylko zastanawia mnie przyczyna ewentualnego odpadnięcia.

A jak katalizator się zapchał to rozumiem, że trzeba go podziurawić ? :->
 Odpowiedz
#76
 Gość 
hm spawianie jest bardzo cięzkie. Jak sie urwal to nie wiem nawet gdzie i jak mogl sie urwac. Jak poszed kat to slabo bo trzeba rozpruc tlumik. Tylko byle kto go nie pospawa. Jak urwalo sie cos przy turbo to mozesz miec problem albo z kolektorem albo sama koncowka tlumika ktora prychodzi w turbine. Ciekawe bardzo co mu jest daj znac co sie stalo jak juz bedzie wiadomo.
 Odpowiedz
#77
 Gość 
No żesz ku**** Very happy To nie tłumik strzelił tylko wystrzeliła mi środkowa świeca!!! :-O
Co może być przyczyną wystrzelenia świecy? skąd się tam wzięło takie ciśnienie?
 Odpowiedz
#78
 kamill 
Silnik kaput .
Skoro strzeliła świeca silnik trzeba rozebrać . Prawdopodobie wysoka temperatura spalania . Oleju nie brał wczesniej ???
Mi 2 razy strzeliła świeca ,ale przy predkościach 120 ..a tutaj na postoju .hmmm moze taki zbieg okoliczności .
Tak czy siak zle to widzę ...
 Odpowiedz
#79
 Gość 
Świece wywaliło po całodziennej jeździe. Zaparkowałem tylko na jakieś 5 min i jak chciałem odpalić to strzeliła, więc wszystko było jeszcze ciepłe.
Oleju spadło minimalnie od ostatniej wymiany (marzec), więc pewnie to normalne zużycie. Silnik już rozebrany i jedzie do gwintowania i zakładania tulejek.
Skąd się bierze takie ciśnienie żeby wywalić świece?
 Odpowiedz
#80
 andrzejmc 
Zapłon mieszanki w cylindrze wytwarza ciśnienie ok.100 do 120 atmosfer.
Kumplowi w Golfie wywaliło kiedyś jednocześnie wszystkie 4 po przejechaniu jakiś 1000 km od wymianySuprised .
Po prostu "zapomniał se" je dokręcić.
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wydech 450 0.8 CDI Grzesiek450cdi 3 743 29.07.2023, 09:09
Ostatni post: berthold61
  Doszczelnienie połączenia tłumik kolektor sarzyk 5 3.447 15.05.2019, 21:16
Ostatni post: raffa
  Montaż tłumika od Brabusa KrupeK 17 9.158 12.07.2018, 16:05
Ostatni post: gadżet
  450 0,6 benzyna - wydech, tłumik. yury__ 11 6.077 24.04.2017, 10:52
Ostatni post: Gapa.
  pękniety delikatnie wydech cdi 2003 sebo cdi 5 3.511 13.04.2017, 12:05
Ostatni post: obwd-crash
  Czy taki tłumik ma katalizator? zleon 7 4.927 22.11.2016, 10:46
Ostatni post: MariuszB
  Tłumik do ForTwo 1999 - prośba o pomoc. AgnieszkaS 8 5.118 03.10.2016, 16:24
Ostatni post: KrupeK
  Tłumik od CABRIO do CITY-COUPE będzie pasował? SELLKOM 2 2.869 23.04.2016, 19:22
Ostatni post: SELLKOM
  {450} Tłumik na wykończeniu CDI Jasio 4 5.790 11.01.2016, 19:58
Ostatni post: Tuken



Użytkownicy przeglądający ten wątek:



Menu