Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny
 arbtstg 
Witam sedecznie, odkopie troche temat.
Na stole smart 450 0.6T 2002r

Problem- na włącznonym zapłonie jest w stanie wrzucić 1bieg , N, jak i wsteczny
(stop działa, światła wstecznego też się palą)

Gdy tylko go odpale na ekranie widnieje tylko N. Gdy chcę wrzucić jakikolwiek bieg skrzynia wydaje dzwięki jaky chciała a nie mogła, szarpie, po chwili nieudanych prób wyskakują znane 3 kreski.

Starka wykazała komunikat ZABLOKOWANA SKRZYNIA BIEGÓW

Przechodzi wszelkie kalibracje pozytywnie, wszystkie wartości są ok, wszystkie testy takze ok. Zmieniłem skrzynie dalej to samo. wybieraki, czujniki położenia, akutator... olej i dalej problem tkwi..
cały czas widnieje ww komunikat. Nie mam już sił..

Czy ktoś w woj Pomorskim jest w stanie to rozpracować?

mam bardzo mało czasu żeby monitorować forum, jeśli to nie problem proszę o kontakt na tel oddzwonie 537331812. pozdrawiam
 Odpowiedz
 damiano.o 
Sprawdź wiązkę dochodzącą do aktuatora pod kątem przetarć kabelków, potem wtyczkę na końcu wiązki pod katem zaśniedziałych lub zalanych wtyków, które mogą robić zwarcie - może tu jest problem?Sad
U mnie dopiero wycięcie wiązki razem z wtyczką pomogło Sad
RS concept (RS chip + EL-TEC  + MAKSOR ULTRA)
 Odpowiedz
 spysiu92 
Popieram Smile
 Odpowiedz
 przem456 
witam wszystkich..może ktoś miał podobny problem i mi pomoze..ostatnio na swiatlach na wyświetlaczu pojawily mi się te "nieszczęsne" trzy przerywane kreskiEvil or very mad, wylaczylem i wlaczylem zapłon i udało mi się dojechać do domu ale czwarty bieg nie chciał już wskoczyć, po przeczytaniu paru informacji na forum odlaczylem akumulator na pare minut i od tego czasu (minal tydzień) trzy kreski się nie pojawily ale......Smart na pierwszym biegu i na wstecznym porusza się zrywami, w pozycji neutral silniczek chodzi równo i płynnie a po wrzuceniu biegu pierwszego lub wstecznego silnik wpada w jakies drgania.....czy ktoś miał podobny problem i mi cos doradzi czy mam się rozgladac za nowym sprzeglem, czy za wysprzeglikiem, czy może wystarczy wymienić olej w skrzyni..z góry dziekuje za wszelkie informacje...Smart Fortwo z 2002r (po lifcie), przebieg 167tys km 0,8cdi..dzieki i pzdr


Edit
http://smartklub.pl/t-450-skrzynia-blad-...7#pid13887
 Odpowiedz
 obwd-crash 
Jeżeli przebieg jest prawdziwy to najwyższy czas na wymianę sprzęgła - nie mniej jak 1500zł z wymianą.
Pocieszeniem jest to, że jeżeli jest zimno to objawy zanikają, ale jak zrobi się ciepło wrócą z większym nasileniem. Przy jazdach pozamiejskich można tak pokonać nawet jeszcze i kilkanaście tysięcy km, ale w mieście niestety będą ciągle "kangurki" przy ruszaniu, czyli oberwie skrzynia, poduszka środkowa i półosie, do tego 3 kreski i zero jazdy przez kilka lub i kilkanaście minut.
Smart Fortwo 450 cdi 2000 rok, było 41KM jest 59KM
[Obrazek: icon1.png]
Mam go od 10-2011 i przebiegu 150 000 km, obecny przebieg ponad 430 000 km !!!!  Evil or very mad 
 Odpowiedz
 ajker 
Witam. Mam taki problem. Podczas ruszania na wyświetlaczu pojawia mi się kontrolka "C" i nie jest to Smart Cabrio.
dochodzi do tego jeszcze brzęczenie z wyświetlacza. W czasie gdy pojawia się "C" nie mogę przełączyć na Automata. Dopiero podczas ręcznego przerzucenia na większy bieg znika kontrolka "C" i pojawia się dany bieg (np.2) i w tym momencie bez problemu przełączam na Automatyczne zmieniane biegów.
Pierwszy objaw był taki że podczas odpalenia auta pojawiły się 3 poziome kreski na wyświetlaczu i dało się jeździć tylko przy pomocy lewarka. Po odpięciu klemy na 3 min paski znikły a zastąpiło je litera "C" podczas ruszania na 1 biegu.
 Odpowiedz
 damianzwawy 
HEJ LUDZIE !
Zagadka prawie jak z dr.House
Problem mam następujący
Skrzynia automat
Wrzucam bieg 1 i jest sygnał dźwiękowy i po chwili pokazuje na wyświetlaczu "0"
To samo jest z "R" sygnał dźwiękowy dokładnie 3x Piii.. i pokazuje "0"
Natomiast jak wcisnę hamulec to przestaje piszczeć i bieg nie spada na "0"

Ktokolwiek wie proszony o pomoc w wyjaśnieniu tego zjawiska ! Smile))
 Odpowiedz
 spysiu92 
(14.07.2015, 15:36)damianzwawy napisał(a): HEJ LUDZIE !
Zagadka prawie jak z dr.House
Problem mam następujący
Skrzynia automat
Wrzucam bieg 1 i jest sygnał dźwiękowy i po chwili pokazuje na wyświetlaczu "0"
To samo jest z "R" sygnał dźwiękowy dokładnie 3x Piii.. i pokazuje "0"
Natomiast jak wcisnę hamulec to przestaje piszczeć i bieg nie spada na "0"

Ktokolwiek wie proszony o pomoc w wyjaśnieniu tego zjawiska ! Smile))
Od kiedy masz smarta?
 Odpowiedz
 filiproll 
a drzwi są zamknięte ?
 Odpowiedz
 ŁYSY13 
Ale brak pewnie blokad albo masy zamknij i sprawdź drzwi
ŁYSY13    451. Cabrio  Vmx 200 km emeryt  SAMOTNY WILK
                  
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie Kanapa 117 46.690 14.09.2023, 19:51
Ostatni post: jessy
  Help! Skrzynia biegów-automat i pozycja 0. Sylvia 28 13.537 07.09.2023, 19:23
Ostatni post: Maciek_M
  450, skrzynia biegów nie chce się zaadoptować .. cra3y 4 2.623 08.03.2023, 08:32
Ostatni post: KlawyKrystek
  450 i 452 - skrzynia biegów - olej, typ i wymiana oleju sewcio 115 115.241 30.01.2022, 18:34
Ostatni post: Pacific cdi
  450 - czujnik położenia skrzynia biegów - ogólny. wallace 34 22.871 23.09.2020, 20:38
Ostatni post: stranger_pc
  Nie działa skrzynia o hamulce Smartkasia 35 9.615 14.11.2019, 21:10
Ostatni post: Smartkasia
  Błąd czujnika temperatury skrzyni biegów. yntek 9 4.823 23.10.2019, 05:33
Ostatni post: Arczi100
  Skrzynia się zawiesza tylko automat... Manual działa normalnie proxa 4 3.112 04.08.2019, 21:43
Ostatni post: Maciek_M
  Problem ze skrzynią biegów Shock 3 3.091 21.06.2019, 16:46
Ostatni post: Kanapa
Question Potrzebuje pomocy :( chyba skrzynia Jumper 4 3.162 11.03.2018, 10:43
Ostatni post: Jumper



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu