Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Co mnie dziś wkurzyło....??

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Co mnie dziś wkurzyło....??
 obwd-crash 
(27.11.2013, 16:50)DaSza napisał(a): Syn miesiąc temu miał stłuczkę na skuterze. Facio, który go trącił po pytaniu "czy żyjesz" delikatnie mówiąc oddalił się z miejsca wypadku, nie interesując się czy nic mu się nie stało.
Młody zbytnio poturbowany nie był, więc rozkiereszowany skuter zostawił i pojechał do szkoły. Ponieważ miał zawroty głowy pogotowie zabrało go ze szkoły. Jak się tylko dowiedziałem zawiadomiłem Policję.
Dzisiaj dostał postanowienie o umorzeniu dochodzenia przez prokuratora, bo młody nie spędził tygodnia w szpitalu, więc nie ma przestępstwa, a że gościu sp....ł z miejsca wypadku to "pikuś".
Tak wygląda podejście prokuratury!

Co nie stoi na przeszkodzie by ścigać sprawcę, nie za przestępstwo lecz za wykroczenie. W większości miejsc w Polsce, z urzędu wszczynane jest wówczas postępowanie w sprawie o wykroczenie, ale W-wa rządziła się zawsze innymi "prawami".

A oprócz tego należy oczywiście żądać odszkodowania za szkody materialne (skuter, odzież etc.) oraz za uszczerbek na zdrowi (fizycznym i psychicznym - np. lęki przed ruchem ulicznym, a tym bardziej jazdą itp.) od ubezpieczyciela pojazdu sprawcy.
Smart Fortwo 450 cdi 2000 rok, było 41KM jest 59KM
[Obrazek: icon1.png]
Mam go od 10-2011 i przebiegu 150 000 km, obecny przebieg ponad 430 000 km !!!!  Evil or very mad 
 Odpowiedz
 mozdzerka 
Dokładnie Brak przestępstwa nie wyklucza zgłoszenia z oc, jeśli sa jakiekolwiek konsekwencje- najlepiej po takim wypadku robić obdukcję. Nie wszystkie rzeczy ze zdrowiem wychodzą na jaw od razu, ale i jak nie będzie żadnej dokumentacji to mogą odmówić.
choroby na stanie :smartoza, glajtoza
 Odpowiedz
 DaSza 
Mi nie chodzi o odszkodowania i obdukcje, bo w wypisie ze szpitala ma potwierdzenie urazów.
Mnie wkurza fakt, że gościu spie...ł z miejsca wypadku i to jest pomijane. Pal licho skuter i odszkodowanie, ale fakt że facio nie zainteresował się czy młodemu nic się nie stało.
"Cytrynka" FT 2011, 1.0 był mhd jest Brabus Laughing
 Odpowiedz
 mozdzerka 
TIR na letnich oponach na obwodnicy (:
choroby na stanie :smartoza, glajtoza
 Odpowiedz
 Yankees 
(29.11.2013, 18:17)mozdzerka napisał(a): TIR na letnich oponach na obwodnicy (:
po czym wnosisz ze to letnie??
 Odpowiedz
 mozdzerka 
że jak na szklance zahamował przede mną ( dobre 150 m!! ) to koła stały a on jechał...i jechał..i jeeeeeechał....i to nie o wagę auta z bagażem chyba chodziło.
Dobra, jak się mylę to TIRA przepraszam, ale mój , pewnie śladowy bo stary jak dziadek ABS zrobił to konkretniej, i zastanawiał się czemu innym się nie powiodło....
A gdyby on był za mną?

że nie zaczyna się zdania od "że" Very happy

kolega konsultant ( dzisiejszy pasażer) potwierdzi jakby coSmile
choroby na stanie :smartoza, glajtoza
 Odpowiedz
 Yankees 
Pojazdy ciezarowe nie maja opon zimowych...to raz. Dwa, jesli to byla to ciezarowka z naczepa ( jak mowisz TIR) to jego waga jest 24+ ton. Nie bede juz tak szczegolowy i nie bede wzorami walil ale na droge hamowania wplyw ma kilka czynnikow tj. Predkosc,tarcie,masa. W tym wypadku mozesz sobie wyobrazic wspolczynnik tarcia opon i wagi. Twoje opony w stosunku do wagi oraz jego opony do masy. ABS nie zmniejsza drogi hamowania a wrecz ja wydluza. Rola ABS jest zapobieganie blokowania kol co za tym idzie zmniejszenie ryzyka wpadniecia w poslizg i zwiekszona mozliwosc manewru podczach hamowania.
Podsumowujac to wszystko co by rozwiac twoje watpliwosci to wszystko jak w najlepszym porzadku...pojazdy ciezarowe maja duzo dluzsza droge hamowania.
 Odpowiedz
 mozdzerka 
Dzięki za naświetlenie sprawySmile
choroby na stanie :smartoza, glajtoza
 Odpowiedz
 Gal 
Brak kasy to wkurza mnie na bieżąco, ale szczególnie dłużnicy do 30 miała być przesłana część długu, a tu zero :(
 Odpowiedz
 mozdzerka 
znajoma z pracy. Stanęła dziś nad moim Ferrari i mówi- " no tak, całe życie rowerami po górach a teraz jeszcze TO--nie wstyd ci nw tym wieku
przykre
choroby na stanie :smartoza, glajtoza
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Smile Co mi dziś poprawiło humor? rogas 6.931 1.421.163 17.04.2024, 15:23
Ostatni post: Kiko111
  Dostałem dziś pw Lolek 0 3.190 03.01.2016, 17:37
Ostatni post: Lolek
Shocked to dla mnie ważne - tak niewiele może tak wiele kajetanbudacz 1 3.905 13.03.2014, 22:34
Ostatni post: LAZY.
  Smart - przekonajcie mnie ;) 25 18.317 30.05.2010, 19:55
Ostatni post: kasiunqa
  Ale mnie kusi kupic znowu SMARTA F2 - warto czy nie? 11 9.567 27.04.2007, 14:06
Ostatni post: Guest
  co zaskoczylo mnie w smart shopie... 7 6.982 08.11.2002, 18:14
Ostatni post: Guest



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości



Menu