Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

450 - Wymiana oleju, ile, jaki olej - dyskusja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
450 - Wymiana oleju, ile, jaki olej - dyskusja
 Szupryk 
Kolego tak jak moi przedmówcy napisali.
Im prędzej zrobisz remont silnika, tym taniej Cię to wyjdzie.
Jeżeli Ci kopci i jest to rzeczywisty przebieg samochodu, to remont szykuje się wielkimi krokami Sad
Tak to jest jak się lata w konkretnej ekipie Very happy
 Odpowiedz
 Gość 
Widze ze wszyscy jestescie zgodni co do remontu silnika w moim f2. Zrobil bym go nawet dzisiaj ale problem jest taki ze wraz z moim f2 przebywam w slonecznej Anglii Smile, i tu jest pies pogrzebany, chyba bede musial rozwazyc przyjazd do polski tylko ciekawe czy dojedzie. Jeszcze raz dzieki za pomoc i pozdrawiam Marcin
 Odpowiedz
 Szupryk 
Obawiam się, że możesz nie dojechać. Zależy ile oleju Ci bierze/będzie brał.
Tak, czy inaczej wsadź sobie za siedzenie literek oleju tak na zaś Smile
Tak to jest jak się lata w konkretnej ekipie Very happy
 Odpowiedz
 kmalinek 
Do smarciaka najlepszy olej to olej "wyczynowy" All poleca Motula 10w40 jak co to mam takowego w sprzedaży Wink Oczywiście dla forumowicza cena będzie specjalna Smile


Pozdrawiam
Kmalinek
biuro.partcar@gmail.com
 Odpowiedz
 Gantz 
Ja polecam TEDEX.
Sam na niem śmigam. 2 estrowy syntetyk - rewelka. Testowany w sportach samochodowych więc sprawdzony.
PZD
p.s. jak będziesz chciał TEDEX-a daj znaka
życie jest po to, żeby spełniać swoje marzenia
 Odpowiedz
 andrzejmc 
A ja na czas przejazdu wlałbym jakiś dobry olej mineralny o gęstości 15W/40 lub nawet 20W/50 + nowy filtr.
Zredukuje to zużycie oleju i na pewno nie zaszkodzi silnikowi.
 Odpowiedz
 Domowy 
Ja ostanie 500km do Tuczek zrobiłem na oleju mineralnym, najtańszym w sklepie Smile wziął 0,5 litra. Półsytetyka brał 3 razy więcej.
benzynka 0,6
 Odpowiedz
 mouzes 
A więc. Jutro zmieniam oliwę w smarcie. No i pytanie.
Podobno smarty nie mają korka sustowego w misce olejowej i olej odsysać trzeba bagnetem. Czy to prawda?
Jaki symbol filtra oleju? Czy OE655 to własciwy filtr? i czy w Warszawie znajdę gdzieś taki filtr? ile oleju wchodzi do 600-ki?
czy po wymianie oleju nie zapali mi się kontrolka serwisowa silnika i czy nie pojawią się problemy z odpaleniem smarta?
czy mam sięspodziewać jeszcze jakichś dodatkowych trudności przy wymianie oleju ?

aha

smart F2 600 ccm 1999r

mouzes
 Odpowiedz
 PKO 
[temat przeniesiony]

Tak fabryka nie robi ale samemu sie robi korek i wszystko sam wtedy wymienisz .

lysy13
Pasjonat
 Odpowiedz
 biedronka 
filtr znajdziesz bez żadnego problemu cena ok15zł oleju wejdzie ok 2,5 litra do benzyny 600tki i nie zapali się żadna kontrolka po wymianie olej proponuję półsyntetyk zalać a co do korka spustowego to fajna sprawa zrobić sobie taki korek jak kto lubi samemu olej wymieniać i oczywiście ma gdzie to robić (parking pod blokiem) raczej odpada
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rurka spływu oleju 0,8 CDI Bert49 9 2.772 26.05.2021, 20:38
Ostatni post: LAZY.
  [450] Wyciek oleju - zdjęcie - diagnoza? Piotrmd 6 4.561 07.10.2018, 19:37
Ostatni post: DJ123
  [450][452] 450 Filtr powietrza, oleju oraz inne - wymiana --Arkadia-- 37 39.338 07.05.2015, 16:13
Ostatni post: ŁYSY13
  [450] [450] Linka ręcznego, zablokowane koło - wymiana / koszta serwan 5 6.408 07.10.2014, 09:22
Ostatni post: rogas



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu