Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

450 - Wymiana oleju, ile, jaki olej - dyskusja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
450 - Wymiana oleju, ile, jaki olej - dyskusja
 smartwarszawa_pl 
Ja kientom powtarzam ze Smart nie powinien jezdzc na syntetykach. AlCapone także tak mowi. Ale zawsze jest ktos kto sie zna lepiej.

Kolega Sowa nawet dzwonił do mnie i sie pytał jaki olej...

Ludzie przeczytjacie instrukcje od smarta!!!!

http://smartlandia.pl/pliki/instrukcja.pdf zakladka PRACE SEZONOWE rozdzaiał 9-8 strona 203


Załączone pliki Miniatury
   
SMART SERWIS, Pomoc drogowa, Holowanie, Diagnostyka komputerowa samochodów grupy MERCEDES.
 Odpowiedz
 kasiunqa 
w jednym z najlepiej ocenianych dyplomami serwisów smarta w Berlinie wlano olej Shell HeliX 5W30 ;-] Przebieg 37 tys.
 Odpowiedz
 smartwarszawa_pl 
ok ale nie 140 000 przebiegu.
SMART SERWIS, Pomoc drogowa, Holowanie, Diagnostyka komputerowa samochodów grupy MERCEDES.
 Odpowiedz
 Voytheck 
Smartwarszawa_pl pisze że odradza stosowanie syntetyku do Smarta, w instrukcji natomiast jest napisane że dla silników wysokoprężnych m.in. zaleca się olej Mobil 1 0W40 to przecież pełen syntetyk. Jak to jest w końcu z tymi olejami? Ja nalałem jak zalecają Mobil 1 Turbo Diesel SAE 0W40. Czyżby był błąd w druku? Zabrakło jedynki w druku? W niemieckojęzycznej książce jest identycznie jak w polskiej czyli dla diesla Mobil 1 (0W40) lub Smartcare (10W40). Dziwne że dla Mobila Smart podaje gęstość 0W40 a dla Smartcare 10W40. Ciekawe czy zrobiłem dobrze?
Pozdr.
Voytheck
______________________
??? ???? ???????? ?????? ????? ????
 Odpowiedz
 SMARTUŚ 
No, właśnie - słuszna uwaga kolegi.
Coś tu nie tak. :-?
Czekamy na odpowiedź fachowca - ja w dniu wczorajszym dzwoniłem do serwisu Mercedesa w Warszawie. (tel.22- 5086000)

Ustaliłem - do Smartów - lać 0W40 - pełen syntetyk !!!!!!!!!
Do skrzyni biegów - lać Castrol ATF TQ (Dexron III) !!!!!!!!!!!!

Zaraz mam im przesłać - to co w instrukcji - babola !!!!!

A, co mi tam Smile - zaszalałem - zadzwoniłem (kolega - lepiej zna niemiecki i angielski) - serwis Smarta: do silnika:
Niemcy - Berlin - olej Mobil 1 - 0W40
Anglia - Londyn - olej Mobil 1 - 0W40
Hiszpania - Madryt - olej Elf 5W40
Francja - (gdzieś ) - olej Elf 5W40
Szwajcaria - olej Mobil1 - 0W40
Czechy - Praha - olej Mobil - 0W40

Do skrzyni biegów - wszyscy leją Castrol ATF TQ (Dexron III)

Tak zaleca Mercedes !!!!

Niedługo - bo współpraca się nie układa z Mobil1 i Castrol - Mercedes będzie produkował (zlecał) pod swoją marką i stosował w samochodach marki Mercedes i Smart.

Jak widać - wszystkie są syntetyki.
Zadane było też pytanie - co lać do Smarta z 2000r. i z przebiegiem 150 000km.

Chyba już wiadomo. Smile
Kochany Smarcik CDi
 Odpowiedz
 smart452 
Myślę, że nie trzeba dzwonić po całej europie wystarczy pogrzebać w polskim internecie i też można znaleźć cos ciekawego napisanego dla każdego Jak wybrać właściwy olej
A tu jest już jeden wątek wymiana oleju - co myslicie o...

pozdrawiam
smart452
 Odpowiedz
 Voytheck 
ŁAŁ Sowa jestem pod wrażeniem. Zadałeś sobie trochę trudu aby ustalić stan rzeczywisty. Mam więc nadzieję że Mobil 1 Turbo Diesel 0W40, którym zalałem silnik oraz Mobil AFT 220 do skrzyni nie zaszkodzi Smerfowi.
Pozdr.
Voytheck
______________________
??? ???? ???????? ?????? ????? ????
 Odpowiedz
 PKO 
do skrzyni leje Elf Matic G3 do silnika Valvoline VR1 Racing 10w60 roczny przebieg ok 50 tkm
smart FT 0.8 cdi rok prod 2000 przebieg 270 tys km Very happy
 Odpowiedz
 plesniak 
Tomek ze smartwarszawa lał do mojego poprzedniego cdi 120 tys. 0W40 i nie sądze żeby cos się w tej kwesti zmieniło.
 Odpowiedz
 ŁYSY13 
i Wszystko panie Dobry olej to świetny olej A wszystkie Marki co innegio niestety serwisy kto zkim to wtedy ten jest najlepszy KŁAMCY NIEMCY POLACY Wszyscy
ŁYSY13    451. Cabrio  Vmx 200 km emeryt  SAMOTNY WILK
                  
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rurka spływu oleju 0,8 CDI Bert49 9 2.772 26.05.2021, 20:38
Ostatni post: LAZY.
  [450] Wyciek oleju - zdjęcie - diagnoza? Piotrmd 6 4.558 07.10.2018, 19:37
Ostatni post: DJ123
  [450][452] 450 Filtr powietrza, oleju oraz inne - wymiana --Arkadia-- 37 39.318 07.05.2015, 16:13
Ostatni post: ŁYSY13
  [450] [450] Linka ręcznego, zablokowane koło - wymiana / koszta serwan 5 6.408 07.10.2014, 09:22
Ostatni post: rogas



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu