Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

PGNiG akcje głupoty

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
PGNiG akcje głupoty
#1
 SMARTUŚ 
Masz gaz w domu?

To jeśli go posiadasz i wyczujesz go w domu to zabierz rodzinę gdzieś i poczekaj, aż będzie wielkie BUUUUM, zapewne dowiesz się tego z gazet.

Opiszę wam sytuację, jaką mieliśmy w dniu 31 grudnia w sylwestra.

Ania, wyczulona na wszelkie zapachy, zgłosiła mi, że wyczuwa w domu gaz. W związku z tym, próbowałem dodzwonić się do administracji, jednak w tym dniu nikt nie pracuje. Jedynym moim ratunkiem było zadzwonienie na pogotowie gazowe 992.
Pogotowie przyjechało, stwierdziło, że wyciek gazu jest przed licznikiem i zaworami przy liczniku. Niestety, pogotowie w takich sytuacjach powinno zamknąć dopływ gazu do całego budynku. W czasie, jak panowie się kręcili, cudem oddzwonił do mnie człowiek odpowiedzialny u nas za instalacje gazowe, natychmiast powiedział, że zaraz będzie i uszczelnią instalację, żeby gaz już nie wydobywał się. Pogotowie, w akcie dobrej woli, odstąpiło od wyłączenia budynku i pozbawienia ludzi w sylwestra gazu. Ekipa z administracji przybywa w trybie więc natychmiastowym i zabiera się za pracę. Jednakże w wyniku uszczelniania złączy, z których uciekał gaz, zostają poruszone inne elementy, na których znajdują się plomby. Jak logika wskazuje, każdy normalny robiący taką robotę, zrywają plomby (a są to ludzie z uprawnieniami gazowymi) i uszczelniają wszystko dokładnie.

W pierwszy dzień pracujący, 2 stycznia, Ania zadzwoniła do rozdzielni gazu przy Sulejkowskiej i powiadomiła o całej awarii, poprosiła o założenie nowych plomb po wykonanych przez fachowców pracach. Słyszałem całą rozmowę, jak pani oświadczyła, że założenie plomb jest płatne 80 zł i zostanie na nas nałożona kara za bezpodstawne zerwanie plomb.

Wściekłem się i po chwili sam tam zadzwoniłem, żeby sprawę wyjaśnić. Zapytałem się pani, czy nie lepiej by było, gdyby po wyczuciu gazu zabrać tyłek z domu i poczekać, aż wszystko wyleci w powietrze? Oświadczyłem pani, że wręcz powinni nam podziękować, że jesteśmy czujni i po prostu przysłać ekipę do założenia plomb - w końcu to jest ich interes, mogę być potencjalnym złodziejem nabijającym sobie gaz do butelek. Kobita zaczyna się bronić, że Ania była opryskliwa i na nią naskoczyła, jednak jak jej powiedziałem, że byłem świadkiem tej rozmowy to pani zmieniła temat. I kiedy spytałem się o podstawę nałożenia kary oświadczyła mi, że takie są procedury ale ona rozumie więc tylko obciąży nas za założenie plomb.

Zastanawiam się nad normalnością lub nienormalnością tej firmy. Nie doprowadza się tragedii i jeszcze dostaje się karę, trzeba płacić za plomby.

Więc jeżeli masz gaz w domu to mocno się zastanów nad tym, gdzie zabrać swoją rodzinę, jak wyczujesz gaz, tylko nie zapominaj dobrze ubezpieczyć mieszkania - PGNiG widocznie chce zafundować Ci nową chałupę.
Za przyczynianie się do usuwania awarii zostaniecie ukarani.


Wkurzyłem się nawet i zadzwoniłem dzisiaj na pogotowie gazowe, rozmawiałem z kierownikiem zmiany i sam nie chciał uwierzyć, że takie głupoty się dzieją z tą firmą.

Jedna pani nawet określiła, że "niech się pan nie martwi - ten gaz nie truje tylko WYBUCHA"
_________________
Czasami choroby psychiczne ujawniają się tak niespodziewanie.
Kochany Smarcik CDi
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
PGNiG akcje głupoty - przez MARCIN - 05.01.2012, 20:57
Odpowiedź: PGNiG akcje głupoty - przez Darecki - 05.01.2012, 23:47
Odpowiedź: PGNiG akcje głupoty - przez Kacper - 06.01.2012, 01:43
Odpowiedź: PGNiG akcje głupoty - przez MARCIN - 06.01.2012, 02:06
Odpowiedź: PGNiG akcje głupoty - przez Darecki - 06.01.2012, 15:00
Odpowiedź: PGNiG akcje głupoty - przez MARCIN - 07.01.2012, 15:16
Odpowiedź: PGNiG akcje głupoty - przez Krzysiek - 07.01.2012, 15:53



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu