Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450] Skraplacz klimy - kto może pomóc ?

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450] Skraplacz klimy - kto może pomóc ?
#17
 raffa 
Wątek stary, ale szukając nie udało mi się znaleźć dokładnych informacji.
W związku z tym, że przegląd u mechanika niebawem, to być może tym razem przy okazji skuszę się wreszcie na wymianę skraplacza klimatyzacji, który został zdiagnozowany jako dziurawy jeszcze przez Sławka prawie dwa lata temu. Jako, że mój dach się ściąga, a dodatkowo w lato jeżdżę jednak głównie na dwóch kółkach, to nie miałem ciśnienia, by robić to wcześniej. I dobrze, bo teraz pojadę z tym do Fachowca Smile
Do rzeczy: moja sprawdzona hurtownia motoryzacyjna do mojego silnika proponuje kilka skraplaczy. Valeo, Mahle, Delphi, Magneti Marelli, Hella i cała masa mniej znanych producentów osprzętu.
Po pierwsze - czy ktoś wie, czyja chłodnica klimatyzacji szła na pierwszy montaż? Czy zna ktoś jej wymiary? Albo przynajmniej dokładny model?
Jeden z kolegów w innym wątku pisał, że założono mu mniejszą, niż miał. Mniejszą do tego stopnia, że środka nabito o 30% mniej... To chyba znacząca różnica w rozmiarze musiała być.
Jak patrzę na produkty w hurtowni, to widzę, że wymiary mają następujący rozrzut:
Grubość: 16 / 20 mm.
Szerokość: 373 / 380 / 382 / 383 mm
Wysokość: 325,5 / 330 / 335 / 345 / 347 mm.

Moim zdaniem to robi dużą różnicę: 4 mm na grubości, 1 cm na szerokości, czy też ponad 2 cm na wysokości, to nie jest wartość pomijalna przy montażu...

Wiem, można zdemontować, wymierzyć, kupić taką samą. Ale w związku z tym, że mechanika nie mam pod domem, to zależałoby mi, by zrobić to za jednym posiedzeniem, a nie na raty Very happy

Jeśli były montowane różne, może ktoś wie, jak należy stwierdzić (poza wspominanym mierzeniem po rozebraniu), która znajduje się aktualnie na samochodzie?

Z góry dziękuję Smile
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Skraplacz klimy - kto może pomóc ? - przez raffa - 29.09.2020, 00:25

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [450] Pomoc Smarciarz15 6 514 13.12.2023, 11:55
Ostatni post: obwd-crash
  [450] Piszczy wentylator klimy ziomek1988 3 2.864 07.07.2015, 13:08
Ostatni post: kotomysz



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu