Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450] Oświetlenie wewnętrzne - modyfikacje

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450] Oświetlenie wewnętrzne - modyfikacje
#11
 Gość 
Cytat:MariuszB Napisany w: 2008/10/22 22:47
(...)W Twoim Smarku można teraz kręcić nocne sceny erotyczne bez doświetlania .
Jak nocne to po co światło? Razz Very happy

Cytat:miksell Napisany w: 2008/10/22 23:42
Gdzie można dostać takie ledy i ile wynosi koszt takiej przeróbki?

Cytat:Bocia Napisany w: 2008/10/23 9:51
Zapodaj może linka gdzie kupiłeś te listwy - o ile w necie oczywiście

Takie listwy można kupić na "alledrogo"...
TUTAJ dołączam link do aukcji na której kupiłem swoje listwy.
Koszt takiej przeróbki to ilość kupionych listew pomnożona przez jej cenę plus koszt przesyłki. To co widać u mnie na zdjęciach to są cztery listwy z czego jedna jest przecięta na pół a połówki są założone na doświetlenie podłogi.

Sam montaż jest "bezkosztowy". Potrzebny jest wkrętak torx, trochę taśmy izolacyjnej, lutownica + cyna, ściągaczka do izolacji (lub dobry nóż), coś do odtłuszczenia powierzchni do której będziemy przyklejać listwy, kawałek drutu do przeciągnięcia kabelków i do dzieła...

Trzeba zdemontować lusterko (odkręcić), osłonki p/słoneczne (po dwie śrubki na osłonkę) a potem całą osłonę przednią (trzy śrubki). Odtłuszczamy czarny pasek na szybie i przyklejamu tam listwę. Ważne jest to, żeby rant listwy nie wychodził za czarny pasek na szybie bo wtedy ledy będą widoczne z pozycji siedzącej w samochodzie i będą razić... Kabelek "puszczamy" pod listwą palstikową nad drzwiami (bez jej demontarzu) i podłączamy się do lampy tylnej. W tym celu należy zdemontować lampkę tylną i plastik (dwie śrubki) w którym ona jest zamocowana.
Nad szybą już jest zrobione.
Oświetlenie pod nogami podłączamy pod lampkę z przodu analogicznie do podłaczenia tylnego...
Dodatkowe oświetlenie działa tak jak fabryczne - przy otwarciu drzwi lub przy włączeniu włącznikiem. Bardzo fajnie wygląda ściemnianie się oświetlenia.

UWAGA. Ponieważ są to diody, bardzo ważna jest polaryzacja. Jeśli ktoś będzie chciał złączyć kilka listew w jedną całość, należy przed przyklejeniem ich sprawdzić czy są dobrze wpięte i czy świecą...

Cytat:kamill Napisany w: 2008/10/23 9:59
fajnie...i like it Very happy a macie pomysl na bagaznik ?Very happy
Prawdopodobnie, zrobię to też na tych listwach... muszę jednak popatrzeć gdzie je zamontować tak aby spełniały swoją funkcję... Jak coś wymyślę dam znać...

Cytat:marklar Napisany w: 2008/10/23 10:40
mam inne pytanko, gdziemozna kupic to 'korytko ' co masz przed dzwignia biegów ? Od pocatku szukam czegos takiego
Kupiłem to "cudo" cztery dni temu również na Allegro Smile . Koszt 180 zł.

Ciesze się, że podoba się Wam "innowacja świetlna".

EDIT.
Mam prośbę do Administratora o zmianę jednej literki w temacie tego toppicu... Zamiast "wewnątrzne" na "wewnętrzne"
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[450] Oświetlenie wewnętrzne - modyfikacje - przez Gość - 22.10.2008, 21:29
Re: Oświetlenie wewnątrzne. Więcej światła. - przez Gość - 22.10.2008, 21:42
Re: Oświetlenie wewnątrzne. Więcej światła. - przez Gość - 23.10.2008, 02:55
Re: Oświetlenie wewnętrzne. Więcej światła. - przez Gość - 23.10.2008, 10:09
Re: Oświetlenie wewnątrzne. Więcej światła. - przez Gość - 23.10.2008, 21:21
Re: Oświetlenie wewnątrzne. Więcej światła. - przez Gość - 23.10.2008, 23:13

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [450] Tłumik benzyna / cdi - modyfikacje jaqub 87 46.984 20.01.2017, 10:07
Ostatni post: Marek
  [450] Tłumik cdi - modyfikacje KoloOlo1 71 48.133 17.05.2016, 22:02
Ostatni post: ŁYSY13
  [450] Modyfikacje CDI - silnik - zespół napędowy SANT0 77 36.083 26.06.2014, 09:26
Ostatni post: SANT0



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu