Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450] Komputer pokładowy z wyświetlaczem graficznym

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450] Komputer pokładowy z wyświetlaczem graficznym
#3
 raffa 
To chyba nawet więcej, niż czarna magia. Zresztą spawanie też Very happy

Może Ci to pomoże, więc jeśli tylko zobaczysz, że tak, to pisz. Ja (i nie tylko ja) mam na stałe w gniazdo OBD wpiętą wtyczkę ELM27 i na stałe po bluetooth podpiętą do niej aplikacje na smartfonie.

Aplikacja wyświetla BARDZO dużo parametrów, mogę porobić skriny i podesłać - jeśli aplikacja jest w stanie wydłubać jakieś dane, to myślę, że i Twój komputer będzie. Ja na stałe w aplikacji mam ustawione:
- całkowite zużyte paliwo od uruchomienia połączenia (w litrach)
- napięcie na złączu OBD
- średnie zużycie paliwa od uruchomienia połączenia
- temperaturę płynu chłodzącego
- dystans pokonany od uruchomienia połączenia
- obroty silnika
- aktualną prędkość (z czujników samochodu)
- obliczone doładowanie

Wiem, że było jeszcze jakieś inne doładowanie, ale wartości w tym wydają mi się bardziej realne, niż w tamtym drugim. Nie pamiętam, jakim.

Jak w domu uruchamiam aplikację i wybór czujników (czyli bez podłączenia do OBD, ale z zachowaniem ustawień samochodu), to wyświetla mi dostępnych 38 czujników.

Gdzieś w ustawieniach jest też opcja wyboru protokołów, prędkości połączenia itp. Może to Ci coś pomoże.

PS. Też mnie możesz wstępnie wpisać na listę chętnych na urządzenie zamiast obrotomierza Smile Z aplikacją jeździ się fajnie, ale niestety jak uruchamiam nawigację w telefonie, to aplikacja przestaje zbierać dane.


@EDIT: wibi79, może i Ciebie to zainteresuje, a może będziecie mogli połączyć siły i zrobić superkomputer smartowy Smile
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Komputer pokładowy z wyświetlaczem graficznym - przez raffa - 04.10.2020, 18:08

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tempomat i komputer pokładowy - ogólna dyskusja. miksell 27 27.543 22.12.2021, 20:45
Ostatni post: LAZY.
  Nowy komputer pokładowy 0.8 CDI Instantion 1 2.217 13.01.2019, 14:40
Ostatni post: obwd-crash



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu