Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450] Komputer pokładowy z wyświetlaczem graficznym

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450] Komputer pokładowy z wyświetlaczem graficznym
#13
 Johny_Bit 
Gdybyś miał analizator stanów logicznych i mógł zrobić zrzut z linii komunikacyjnej to bez problemu zrobił bym Ci układzik który wysyłał by dowolny stan/komunikat odnośnie drzwi. W takim wypadku zapewne to wina mojego interfejsu. Nie mam klona starki tylko zmodyfikowany tactrix i on gada tylko z jednym modułem. Z czujnikami komfortu nie może się dogadać.

Dziś przyszły zamówione ELM-y i bez niespodzianek. Nie gadają z przedliftem.
Na plus wykonanie. Jest naprawdę świetne. Może coś z nimi jeszcze zrobię w wolnym czasie.

(07.10.2020, 22:42)LAZY. napisał(a): [...]
Te uniwersalne komputerki po sto parę złotych ciebie nie zainteresowały? Mogła by to być baza pod zrobienie konkretnie pod smarta.

Nie opłaca się. Stanowczo za drogie aby robić z nich bazę. Gdyby to było gotowe rozwiązanie które gada ze starym smartem to może bym się skusił (pod warunkiem dostępności w Polsce) i miał problem z głowy. Niestety oryginalnego licznika nie chcę wypruwać a w czółkę mi się to nie zmieści tak aby zostawić jeszcze oryginalną wskazówkę obrotomierza. Mam też pewnego rodzaju dziwną cechę że lubię mieć rzeczy zrobione przez siebie. Mogę wtedy dowolnie edytować działanie. Np teraz dowolnie sam sobie rozmieszczam informacje na wyświetlaczu a mogę też rozbudowywać sobie urządzenie o potrzebne mi funkcje.

Czy na zamieszczonych zrzutach pokazywane ciśnienie jest prawidłowe? Podciśnienie 15,7PSI? To jest w ogóle osiągalne?
Widzę że masz obroty na poziomie 825 obr/min czyli bieg jałowy. U mnie w benzynie wtedy jest około 0,15 bar czyli około 2,2 PSI i to na rozregulowanym wastegate oraz cieknącej tubinie. Odczyty potwierdzone DAS XENTRY.

Obecnie śmigam z moim kompem i jestem bardzo zadowolony. Jedyne co mi wpadło do głowy to przydało by się prędkość z lewego górnego rogu zastąpić obrotami silnika. Prędkość i tak mamy na głównym liczniku a nie wszyscy mają obrotomierze.
Obok wyświetlanego biegu dodam chyba jeszcze tryb pracy skrzyni A/M.
Kolejna sprawa to chętnie dodam jakiś prosty tryb diagnostyczny który odczyta punkt ocierania sprzęgła (myślę że bardzo przydatna informacja w razie problemów) i może spróbuję też dopisać możliwość wywołania adaptacji skrzyni oraz aktuatora sprzęgła. Chyba tego najbardziej mi brakowało kiedy nie miałem komputera diagnostycznego. Wszelkie wymiany osprzętu skrzyni wymagałyby wizyty u kogoś ze starką a tak można by sobie to robić samodzielnie. Całe szczęście mnie w tym czasie nie spotkało nic co by wymagało takich działań ale pęknięcie sprężyny w aktuatorze zachęciło mnie do wykombinowania zmodyfikowanego tactrixa. Dało by rade to zrobić bez ale naprawdę warto. Niby ustawiłem wszystko jak zalecano na forum ale sprzęgło dziwnie późno zaczynało brać. Oczywiście można przesuwać aktuator do uzyskania zadowalającego efektu ale po adaptacji jest lepiej niż było jak kupiłem auto 70000 km temu.
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Komputer pokładowy z wyświetlaczem graficznym - przez Johny_Bit - 08.10.2020, 14:51

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tempomat i komputer pokładowy - ogólna dyskusja. miksell 27 27.624 22.12.2021, 20:45
Ostatni post: LAZY.
  Nowy komputer pokładowy 0.8 CDI Instantion 1 2.221 13.01.2019, 14:40
Ostatni post: obwd-crash



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu