Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450] Komputer pokładowy z wyświetlaczem graficznym

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450] Komputer pokładowy z wyświetlaczem graficznym
#23
 Johny_Bit 
(10.10.2020, 14:41)obwd-crash napisał(a): Czyli tylko standardowa wtyka do obd, w którą trzeba wpiąć te przewody ?
Ale nie ma to jak kontakt osobisty Smile

Tak tylko właśnie nie wiem czy będę tam lutował wtyk. Zobaczę co uda mi się kupić. To tylko 3 kabelki ja mam je teraz zwyczajnie wciśnięte w odpowiednie dziurki w OBD. Jak tylko będziesz miał ochotę a ja będę miał urządzenia to zapraszam.

(10.10.2020, 23:00)LAZY. napisał(a): Schemacik zapisałem, zrobię sobie osobną obudowę z tym dzielnikiem, może na całe 8 kanałów. Jak zmieszczę w fabrycznej to w niej, na smd się może zmieści. Chociaż rozsądnie było by wpinany moduł zrobić dla wygody.

Nie wiem czy warto robić to na innych kanałach gdyż nie do końca wiem jak one działają. K-LINE (czyli PIN 7) wiem że będzie z czymś takim działał gdyż sam używam. Najlepiej było by kupić wtyk oraz gniazdo OBD i zrobić coś w rodzaju przedłużacza z odnogą dla analizatora. Lub kupić właśnie przedłużkę OBD i ja przerobić.

(10.10.2020, 23:00)LAZY. napisał(a): Ja nie mam talentu do programowania choć mam kity  na stm do zabawy, ale jakoś chęci na nie brak.
Obserwuję zatem dalej jak ci się to rozwinie. Mam kilka pomysłów do omówienia na prv.

STM to już troszkę wyższa szkoła jazdy (jest tam multum peryferii ale najciężej chyba ogarnąć konfigurowanie DMA, czasem nawet zwykłe ustawienie przerwań i NVIC jest tam kłopotliwe a w AVR robi się to jedną linijką tyle że tam już brak takiej elastyczności jak w STM ale coś za coś). Zależy jak chcesz programować. Czy użyjesz bibliotek SPL czy może będziesz programował z użyciem HAL a możliwe jest nawet programowanie bez bibliotek ale to już hardcore.
Są to naprawdę świetne kontrolery i bardzo je lubię (używam ich najwięcej).
Polecam kity z STM32F103RBT6. Te mikrokontrolery są tanie jak barszcz (kupując sam kontroler do zaprojektowanej płytki kosztuje on około 10zł choć kity też nie są jakieś drogie) a mają naprawdę świetne peryferia i dużo pamięci.
Jeśli zabraknie zasobów to można kupić z końcówką RCT6 i masz 2x więcej pamięci oraz sprzętowy DAC (chyba 2 kanały).

Na początek polecał bym jednak AVR (może ARDUINO?). Wiele osób napisze że to syf ale to nie prawda. To takie kozaczenie tych którzy mają się za wielkich programistów i elektroników i dla nich programowanie w ARDUINO IDE to obciach.
Zobacz sobie też moduły oparte o ESP8266 (szczególnie ESP-01). Kosztuje poniżej 10zł a ma wbudowane Wi-Fi. Można go programować w ARDUINO IDE łączyć się z nim telefonem, stawiać hot spoty, robić aktualizacje przez wifi (OTA) a w razie potrzeby można nawet dolutować większą pamięć flash dla programu.
Ciekawe są też ESP32. Są na nich robione nawet mobilne konsolki do gier (ODROID GO).

Uwagi/sugestie na priv mile widziane.
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Komputer pokładowy z wyświetlaczem graficznym - przez Johny_Bit - 11.10.2020, 09:47

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tempomat i komputer pokładowy - ogólna dyskusja. miksell 27 27.648 22.12.2021, 20:45
Ostatni post: LAZY.
  Nowy komputer pokładowy 0.8 CDI Instantion 1 2.221 13.01.2019, 14:40
Ostatni post: obwd-crash



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu