Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[454] Składane fotele przednie - instrukcja wykonania

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[454] Składane fotele przednie - instrukcja wykonania
#1
 bluebob 
Witam.

Dzisiaj postanowiłem zmodyfikować trochę FF, bo przeczytałem kiedyś o składanych fotelach przednich tu na forum i w angolskiej instrukcji, ale u mnie tej opcji oczywiście nie było.

Co należy zrobić żeby cieszyć się składanymi fotelami? Wykonać poniższą instrukcję (na przykładzie fotele pasażera).

1. Siadamy sobie wygodnie na tylnej kanapie i odchylamy siedzenie do przodu. Tu poniżej widzimy, w moim przypadku, tą słynną tackę (stolik), która to niby jest gwarancją tego, że fotele się składają. Nic bardziej mylnego. To, że tacka jest nie świadczy o składanych fotelach.
Na zdjęciu poniżej zaznaczone są punkty z których odkręcamy śruby typu torx T25.

   

Po odkręceniu śrub od tacki podnosimy zagłówek do góry. Jeśli tego nie zrobimy to nie wyciągniemy tacki. Po podniesieniu zagłówka ciągniemy tackę w dół i ładnie nam wychodzi. A teraz ciekawostka. Po wyjęciu tacki ukazał mi się taki widok. Ktoś wie co to za "narzędzie" i do czego służy?

   

2. Ściągamy boczną zaślepkę, która przykręcona jest na jednego torxa. Trzeba użyć troszkę siły do jej ściągnięcia. Najlepiej ciągnąć z wyczuciem od dołu do siebie i powinno zejść.

   

Tak to wygląda po zdjęciu tej osłony. Taka sama jest procedura ściągania osłony jeśli mamy fotel podnoszony, tylko w tym punkcie dodatkowo odkręcamy rączkę do podnoszenia fotela.
Na zdjęciu powyżej zaznaczyłem na czarno plastik którego nie ruszamy w ogóle, a na czerwono śrubę torx T40, którą odkręcimy w dalszych krokach. Zaznaczyłem także punkt gdzie jest plastikowy zaczep materiału poszycia siedzenia. Zaczep ten idzie wzdłuż po całości i należy go rozłączyć. Ja użyłem płaskiego śrubokręta. Zaczep łatwo schodzi i łatwo się zapina z powrotem.

3. Odchylamy materiał do góry i od środka zobaczymy śrubę T40 do odkręcenia. Zdjęcie troszkę nie wyszło, ale ona tam jest. U angielskich braci ktoś używał grzechotki z przedłużką, ale moim zdaniem nie ma takiej potrzeby. Ja użyłem zwykłego imbusa tak jak na zdjęciu i bez problemu poluzowałem tą śrubę, a potem po prostu wykręciłem ją palcami. Gąbka, którą widać na zdjęciu wcale nie przeszkadza w odkręceniu tej śruby.

   

4. Teraz najtrudniejsza część. Jak już odkręcimy tą śrubę od środka fotela to trzeba odkręcić śrubę z drugiej strony (zdjęcie 3 w pkt 2). Dobrze jest sobie przesunąć fotel żeby mieć wygodny dostęp, bo słupek może troszkę przeszkadzać. Po odkręceniu tej śruby próbujemy wyjąć element blokady. Manewrując oparciem i używając trochę siły odciągamy oparcie od tego plastikowego elementu siedziska i drugą ręką próbujemy "wytargać" blachę blokady. W fotelu jest taki pręt/rura (widoczna koloru srebrnego na zdjęciu nr 4 nad kluczem imbusowym) w poprzek którą można złapać i dzięki temu łatwiej jest manewrować oparciem. Tu należy zwrócić jeszcze uwagę na dwa przewody (jeden owinięty taśmą izolacyjną, a drugi w plastikowym peszlu), które są w tym miejscu i przy wyciąganiu blokady należy uważać, żeby niczego przypadkiem nie uszkodzić. 
Jak nam się uda to powinniśmy mieć dwa elementy jak na zdjęciu poniżej.

   

5. Teraz przykręcamy oparcie do stelaża siedziska i testujemy nasz fotel. Jeśli wszystko jest ok to składamy wszystko do kupy w odwrotnej kolejności i cieszymy się składanym fotelem.
Całą procedurę powtarzamy z drugim fotelem i cieszymy się dwoma składanymi fotelami.
O dziwo czas wykonania operacji na pierwszym fotelu zajął mi około 15 minut. Samo zdjęcie plastików to był moment. Chwilkę zajęło mi wyciągniecie samej blokady. Z drugim fotelem poszło jeszcze szybciej Very happy

A poniżej jeszcze foty jak to wyglądało zaraz po zrobieniu pierwszego fotela.

         
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Składane fotele przednie - instrukcja wykonania - przez bluebob - 06.04.2021, 22:48

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  454 - składane fotele przednie tomcio83 18 6.837 23.05.2017, 06:36
Ostatni post: Mykundo



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu