Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[451] Moduł Bluetooth do fabrycznego radia

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[451] Moduł Bluetooth do fabrycznego radia
#2
 raffa 
Na pewno automatycznie nic nie przełączy. Jeśli akurat będziesz przesyłał muzykę z telefonu do radia, to w momencie połączenia telefon zacznie dzwonić Ci w radiu. Jeśli muzyka będzie leciała z radia, to pewnie będzie trzeba trochę poklikać, żeby przesłać dźwięk z telefonu. Gorzej w drugą stronę. W sensie z dźwiękiem z mikrofonu. Bo ten układ nie ma mikrofonu. Więc nie ma co wysyłać do telefonu. Wątpię, żeby można było do niego podpiąć mikrofon zewnętrzny. No i musiałbyś gdzieś go zamontować, np. na górze szyby.

Jeśli chciałbyś korzystać z mikrofonu w telefonie, to musiałbyś mieć ten telefon gdzieś w okolicach głowy, a nie w kieszeni, schowku czy na półeczce, żeby coś było słychać. I to zakładając, że telefon nie ma jakiejś dziwnej opcji, że w momencie przesyłania dźwięku po bluetooth nie odcina mikrofonu w obudowie.

Ładnych kilka lat temu po wymianie telefonu mocno się zdziwiłem, bo gdy podczas słuchania muzyki na słuchawkach (z mikrofonem, dedykowanych do tego telefonu) przychodziło połączenie, to rozmowę było słychać w słuchawkach, ale mikrofon działał z aparatu. Natomiast jak ktoś dzwonił w momencie, gdy nie słuchałem muzyki, to bez problemu działał mikrofon ze słuchawek... Very happy Wkurzające to było wyjątkowo...

Kwestia sprawdzenia.

Jeśli potrzebujesz tylko zestawu głośnomówiącego, to szukałbym takiego zestawu. Wiem, że kiedyś sprzęty niezłej jakości robiła firma Parrot. Nie wiem, czy są jakieś dedykowane do smarta. Pewnie trzebaby poszukać po modelu radia.

Ja u siebie mam telefon w uchwycie w lewym górnym narożniku szyby. Do głośnika i mikrofonu mam od głowy jakieś 30 - 40 cm. Smart jest dość głośny, ale w mieście da się normalnie rozmawiać.

Do tego wybieranie głosowe i zawsze można sobie ustawić automatyczne odbieranie połączeń, jak bardzo nie chcesz macać telefonu. Ale nawet w takim zestawie masz panel do sterowania, którego musisz dotknąć, żeby odebrać, albo wybrać numer.

Wg Kane'a do 451 do radia 9 i 10 był dostępny zestaw głośnomówiący:

https://www.evilution.co.uk/mod/451-blue...sh-pod.htm

Co prawda jest to płatny wpis, ale już początkowa część powie Ci co nieco o tym rozwiązaniu.
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Moduł Bluetooth do fabrycznego radia - przez kamyk - 25.07.2023, 20:54
RE: Moduł Bluetooth do fabrycznego radia - przez raffa - 25.07.2023, 21:46
Moduł Bluetooth do fabrycznego radia - przez Kanapa - 25.07.2023, 23:19

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [451] Ramka / blenda radia 2-din plesniak 13 7.605 28.02.2017, 04:40
Ostatni post: marcinmobil
  [451] interfejs usb mp3 do ori radia marcinmobil 1 2.288 25.05.2015, 15:05
Ostatni post: Kanapa
  [451] Tablet z nawigacją zamiast radia tumich 16 8.452 24.08.2014, 15:06
Ostatni post: tumich



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu