Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[451] Problem z "samo włączającymi" się wycieraczkami

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[451] Problem z "samo włączającymi" się wycieraczkami
#7
 cieslak111@me.com 
(20.02.2024, 12:17)Rumcajs napisał(a): Zebrałem pytania i uściślenia w jednym miejscu.
[quote pid='203461' dateline='1708427850']
W miejsce którego bezpiecznika wstawiłeś przełącznik ?

- Wstawiłem w gniazdo 2 (bezpiecznik 25A) tablicy bezpieczników


Czy możesz podać jego oznaczenie z modułu SAM?

- Chwilowo za późno wracam z pracy ale w najbliższym czasie zrobię zdjęcie

..... Fragment Twojego opisu wspominający "wpadnięcie w dziurę" może wskazywać na uszkodzenie wewnętrzne silniczka, a w zasadzie układu styków., ale to jest jeszcze do ustalenia.

- jeśli tylko przestanie u mnie padać to pierwsze czemu się przyjrzę



Posiadam już pełną DTR Smarta 451 :-). Otrzymałem ją od moderatora: Kanapa , za co bardzo dziękuję! :-)
[/quote]

"Mój" SMART jest w wersji podstawowej PURE..... nie posiada klimy, czujników deszczu, elektrycznych lusterek, itp. Posiada elektryczne szyby.
Słychać wyraźnie cykanie jakiegoś przekaźnika podczas uruchomiania wycieraczek.
Nawet jak "odetnę" bezpiecznik to nadal słychać "cykanie" w rytm pracy wycieraczek. 
Wycieraczki mimo, że żyją własnym życiem, wykonują pełne poprawne cykle (zatrzymują się zawsze na dole szyby)
Moduł SAM nie nosi żadnych oznak wilgoci.
Wiązki przewodów nie noszą śladów "rozpinania" i nie zawierają żadnych widocznych modyfikacji. Posiadają fabryczne taśmy ochronne. Z racji zawodu od ręki "widzę kabelki" i wszelkie zmiany na "taśmę" :-)
 
Najważniejsze..... po zakupie auta zrobione nim było ok 400km w warunkach nocnych, w mżawce.... i wycieraczki były na 100% używane i sprawne. Niespodzianka powstała po serwisie wymiany olejów, płynów, hamulcy i konserwacji..... i filtrów, w tym kabinowego.
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Problem z "samo włączającymi" się wycieraczkami - przez cieslak111@me.com - 20.02.2024, 17:05



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu