Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

moment siły dokręcania kół

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
moment siły dokręcania kół
#1
 kmodzele 
Pytanie kieruję głównie do waflo, bo ten to ma w swojej instrukcji na 100 %. Ale temat jest nieco szerszy, więc może odezwą się też inni wiedzący i doświadczeni samochodziaże.

Otóż wczoraj odkręciło mi się koło (spoko, nie odpadło). Facet w serwisie wulkanizacyjnym, gdzie zajechałem je dokręcić, powiedział, że koła w smarcie dokręca się "momentem 100Nm". Rozumiem tę wielkość fizyczną, ale nic mi to nie mówi w praktytce.

Pytanie do Waflo: Czy rzeczywiście instrukcja techniczna do smarta podaje tę wartość? Czy gość bredził?

Pytanie do doświadczonych: czy 100Nm to więcej, czy mniej niż w zwykłych autach? Jeśli więcej, to czemu smart wymaga większego momentu?

Czy warto kupić klucz dynamomentryczny (tak to się nazywa?) do dokręcania kół? Ja samodzielnei zmieniam koła w aucie (mam całe komplety kół z oponami - nie mam warsztatu do wymiany opon Smile) Zawsze dokręcałem ręką - na oko - tak jak mi się wydawało, by nie ukręcić śruby. Ale może za mały moment siły przykładałem? Może warto kupić taki klucz? A może nie warto, tylko dokręcać mocniej i już?
Gdzie się taki klucz kupuje? Na allegro? W sklepie z częściami samochodowymi (NorAuto, FeuVert itp)?
Krzysiek Modzelewski
fan smarta fortwo
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
moment siły dokręcania kół - przez Krzysztof Modzelewski - 29.12.2006, 15:14
Re: moment obrotowy - przez - 29.12.2006, 19:48
Re: moment obrotowy - przez Gość - 10.01.2007, 21:49
Re: moment obrotowy - przez - 11.01.2007, 17:44

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  KOMPRESOR DO POMPOWANIA KÓŁ dychul 8 3.643 26.10.2023, 04:55
Ostatni post: Jeevika78



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu