Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Problem z przyspieszaniem

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Problem z przyspieszaniem
#5
 waflo 
Cytat:Poza tym gdyby było coś z przewodami lub układem zapłonowym to mając doświadczenia z innymi autami wiem ze przerywaloby bez znaczenia na którym biegu jade i czy daje gaz do dechy czy nie.

A czy masz doswiadczenie z silnikami turbodoladowanymi ?! Tutaj sytacja wyglada inaczej niz w wolnossacych. Dajac gaz do dech turbina momentalnie doladowuje 0.8Bar'a czyli doslownie wtlacza powietrze do cylindrow. ECU odpowiednio dozuje ilosc paliwa do tej ilosci wtloczonego powietrza. Przy takim cisnieniu mieszanki w cylindrach iskra nie przeskakuje juz tak swobobnie wiec nie pisz mi tutaj prosze, ze uklad zaplonowy nie ma nic z tym wspolnego.
Stare swiece, kable WN lub cos z cewkami bedzie sie wlasnie tak objawialo....

Przy zbyt niskim cisnieniu paliwa (lub uszkodzonych/zanieczyszczonych wtryskiwaczach) ECU nie bedzie w stanie dozowac odpowiednio paliwa w stosunku to podanego przez turbine powietrza przez co mieszanka zrobi sie uboga co z kolei zaowocuje momentalnym obnizeniem cisnienia z turbiny...i stad wlasnie szarpanie.

Jesli jednak to nie ma miejsca u Ciebie to nie wiem czy ktos bedzie w stanie tutaj pomoc...podjedz do mechanika ktory ma kompa, wepnie sie auto i prawde ci powie...
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Problem z przyspieszaniem - przez Gość - 07.02.2007, 10:28
Re: Problem z przyspieszaniem - przez - 07.02.2007, 11:12
Re: Problem z przyspieszaniem - przez Gość - 07.02.2007, 11:49
Re: Problem z przyspieszaniem - przez Gość - 07.02.2007, 12:28
Re: Problem z przyspieszaniem - przez - 07.02.2007, 12:43
Re: Problem z przyspieszaniem - przez Gość - 07.02.2007, 12:49
Re: Problem z przyspieszaniem - przez - 07.02.2007, 13:11



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu