Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450][451][452][454] Czujnik deszczu bajer, czy przydatne urządzenie ?

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450][451][452][454] Czujnik deszczu bajer, czy przydatne urządzenie ?
#50
 damiano.o 
(22.05.2019, 08:50)DawidWarsaw napisał(a): Wreszcie mam czujnik deszczu/zmierzchu wprogramowany, wcześniej cały hardware ogarnięty, ale są dwa problemy:

1. mimo że zgodnie z powyższą instrukcja przepiąłem konektor znajdujący się za SAMem, to z panelu nadal nie mogę zapalić światła przeciwmgielnego tylnego. Wcśnięcie przycisku na panelu pod radiem owszem powoduje zapalenie się na kokpicie ikonki światła przeciwmgłowego tylnego jednak nie idzie za tym załączenie faktycznej lampy przeciwmgłowej tylnej. Przepięcie kostki ze SAMem na pewno coś dało bo teraz już ustawienie manetki w pozycję AUTO nie powoduje zaświecenia światła przeciwmgłowego, ale problem w tym że w żaden sposób nie mogę teraz zapalić tego światła.

2. Zaobserwowałem zastanawiające działanie czujnika zmierzchu. Otóż niby wszystko jest w porządku ale wczoraj około godziny 19:00 pojawiło się dość mocne słońce, lecz tryb automatyczny cały czas trzymał uparcie światła włączone nawet gdy ustawiłem samochód tak że słońce padało bezpośrednio na czujnik. Pomyślałem że być może jest to jakoś synchronizowane z godziną na zegarku Smarta (że niby jak jest późno to wymusza zapalenie świateł niezależnie od sygnału z czujnika) więc testowo przestawiłem godzinę na 14:00 ale w trybie auto cały czas światła były zapalone. Wziąłem nawet latarkę z telefonu i poświęciłem bezpośrednio i długo w czujnik ale również nie powodowało to zgaszenia świateł (mimo że dzień wcześniej testując w ten sposób światła gasły mimo że testowałem już późnym wieczorem o 22:00). Natomiast dzisiaj od samego rana już czujnik zachowuje się prawidłowo czyli bez świateł mijania w ciągu dnia oraz załącza/wyłącza w tunelach.
Czy zaobserwowaliście coś takiego u siebie? Być może czujnik reaguje na określoną długość fali światła i słońce późnopopołudniowe zawiera już inne spektrum światła. Być może też nie bez znaczenia jest fakt że przed zaistnieniem wczoraj owej ciekawej sytuacji dość długo stałem na parkingu podziemnym z włączonym zapłonem, więc być może algorytmu czujnika wziął to pod uwagę, ale raczej wątpliwe jest że jest to aż tak bardzo zaawansowany algorytm.
Tak jest, że przy zachodzącym słońcu potrafi trzymać włączone światła, nawet jeżeli nam się wydaje, że powinien wyłączyć.

Pozdrawiam z RS Concept
RS concept (RS chip + EL-TEC  + MAKSOR ULTRA)
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Czujnik deszczu bajer, czy przydatne urządzenie ? - przez damiano.o - 22.05.2019, 10:47

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  CZY SMART TO SMART CZY MERCEDES ... 88 30.468 09.03.2009, 22:34
Ostatni post: PKO



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości



Menu