Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[451] [451] Akcja serwisowa - zawór odcinający ogrzewanie / elektrozawór

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[451] [451] Akcja serwisowa - zawór odcinający ogrzewanie / elektrozawór
#45
 damiano.o 
(10.11.2014, 09:16)DaSza napisał(a): Nie działa w zimie, nie działa w lato jak jest gorąco. Dla mnie ECO to jakaś pomyłka.
Ja generalnie od razu zawsze wyłączam to ECO.
Tylko chodzi o to, czy jak nie będzie tego zaworku (czy też będzie, ale zawsze otwarty) to ma to wpływ na trwałość/awaryjność silnika? czy też jedynym minusem jest to, że ECO się załączy później?

Skoro w silnikach bez MHD tego zaworka nie ma, to znaczy, że raczej nie powinno to mieć większego wpływu na jego awaryjność?Confused
Darku!
Na pewno w jakimś minimalnym stopniu elektrozawór (a właściwie jego brak - czyli wyłączenie) ma wpływ na silnik, ale tylko w fazie, która prowadzi do osiągnięcia jego znamionowej temperatury pracy. Bo wiadomo, że silniki zużywają się najwięcej w momencie, kiedy są zimne a muszą wykonać pracę. Później to już ma mniejsze znaczenie, bo - tak jak Piotr napisał - jest jeszcze termostatWink. Niewątpliwie wszystkie "szanujące" się marki w swoich modelach silnikowych właśnie taki pośredni obieg wody mają, własnie po to, żeby silniki szybciej osiągały znamionową temperaturę pracy. Jak praktyka pokazuje w naszym przypadku, ta "zmiana" powoduje, że silnik swoją właściwą temperaturę osiągnie znacznie później niż z działającym zaworkiem, bo jest inny obieg wody. Dodatkowo ciepłe powietrze z nawiewu leci szybciej, ale już nie osiąga takiej temperatury jak wcześniej (przy tych samych ustawieniach urządzeń sterujących). Dlatego ja postaram się u siebie przywrócić to rozwiązanie (bo w pierwotnym zamyśle jest bardzo dobre, tylko kiepsko wykonane)Sad

Nie jestem do końca pewien, ale w silnikach bez MHD raczej też występuje ten elektrozawór, nawet w CDI - przynajmniej tak jest na wykazach z częściami.

MHD faktycznie nie działa przy zbyt niskich i zbyt wysokich temperaturach. U siebie za każdym razem to wyłączam po starcie. Ale na pewno przy najbliższej możliwości spotkania kogoś ze SD, poproszę o wyłączenie tej opcji, bo wydaje mi się, że w SD jest możliwość dezaktywacji (oczywiście jeżeli się mylę to proszę o poprawkę oblatanych w "Starce").
RS concept (RS chip + EL-TEC  + MAKSOR ULTRA)
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: kolejna akcja serwisowa - przez ŁYSY13 - 16.10.2014, 16:01
RE: kolejna akcja serwisowa - przez damiano.o - 16.10.2014, 16:22
RE: kolejna akcja serwisowa - zawór odcinający ogrzewanie - przez damiano.o - 10.11.2014, 09:50

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  nowa akcja serwisowa FF4 33 14.368 09.04.2015, 04:32
Ostatni post: ŁYSY13
  Książka serwisowa po polsku obwd-crash 1 3.614 04.01.2015, 19:22
Ostatni post: Guniu



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu