Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

A miało być tanio a wyszło jak zwykle.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
A miało być tanio a wyszło jak zwykle.
#3
 terminux 
Na pewno trzeba wymienić filtry, oleje i prawdopodobnie sprzęgło bo mocno szarpie i wygląda na zużyte. Oglądamy silnik - no tak żeby wyciągnąć sprzęgło najszybciej jest wyjechać z całym silnikiem. Ale jest klima! A gazy drogi. Jedziemy do znajomego, żeby odessał czynnik co by się dziura ozonowa nie powiększała.
Znajomy podłącza maszynę ... nie, nie zdążył podłączyć. Próbował, ale nie było nawet najmniejszego psss. Może dawno nie było uzupełnianego czynnika więc nadmucha azotu i zobaczymy, gdzie ucieka.
PSSSS i to ogromne! Dziura jak stodoła ale nie wiadomo gdzie - gdzieś koło silnika. 
Mina mi się wydłużyła, ale nic to przecież chciałem do remontu. Wracam. Przed zakrętem zwalniam a tu kontrolka oleju się zaświeca. Co jest? Sprawdzam stan oleju - jest ok. To pewnie czujnik. Tak, na pewno czujnik. Wracam bardziej zwracając uwagę na kontrolkę ciśnienia niż na drogę. Jeszcze kilka razu zapaliła się za każdym razem jak schodzi z obrotów. I co dalej? Zmienię czujnik - to na pewno jego wina. Wymiana czujnika nic nie daje dalej kontrolka zaświeca się przy różnych okazjach. W końcu zrzucam miskę, żeby popatrzyć na panewki. Panewki jak panewki, ale kiedy chcę pokręcić wałem zakładam klucz i nagle nie czuję oporu! Poluzowana śruba na kole pasowym wału! Dalej wiadomo - pompa napędzana małym łańcuszkiem z małego kółeczka nie zawsze miała takie same obroty, bo kółko się ślizgało. 
Śruba dokręcona, silnik jakby ciszej chodził ale dalej coś jest nie tak.
W końcu poddaję się silnik musi wyjść na zewnątrz.


Załączone pliki Miniatury
   
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: A miało być tanio a wyszło jak zwykle. - przez terminux - 11.08.2018, 22:55

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Miała być Osa. dychul 11 5.163 03.10.2015, 05:48
Ostatni post: dychul



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu