Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[451] Smart Fortwo 451 cdi - akumulator pod wodą

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[451] Smart Fortwo 451 cdi - akumulator pod wodą
#17
 Rumcajs 
(26.07.2023, 00:08)Grzesiek450cdi napisał(a): Na potwierdzenie teorii o odpływie z klimatyzacji - od kiedy klima działa super - nigdy pod samochodem nie widziałem choćby kropelki wody :/

Ja w związku z innymi problemami, które pewnikiem opiszę w innym wątku zmuszony byłem do rozebrania znacznej części wnętrza z przodu.

Zaskoczony byłem znakomitym stanem mojej podłogi, nówka sztuka ledwo śmigana, w porównaniu z Twoją to stan fabryczny.
   

Zgodnie z tym co napisałem w innym wątku, odpływ jest dostępny od zewnątrz kabiny, czyli po zdjęciu przodu oraz błotników przednich.
Jednak po wyjęciu "styropianu" nad akumulatorem doskonale widać odpływ z klimy a raczej jego uformowanie.
   
To taki pochyły plastik zakończony półokrągłym kształtem, to w tym czym śiedzi rurka odpływowa.
   
Tak wygląda z boku wymontowana ze Smarta obudowa parownika klimy.
   
A tak wygląda obudowa od strony przegrody przedniej. Ta mała okrągła gąbka po prawej,  jest w miejscu gdzie w wersji z klimatyzacją występuje odpływ, zaś tam gdzie jest ta duża prostokątna gąbka kiedy jest klima przechodzą podłączenia parownika.
   
Przegroda przednia, tam gdzie przykręcona jest pokazana wcześniej obudowa parownika. Przez mały okrągły otwór przechodzi odpływ z klimy. Widoczne są "żeberka" filtra kabinowego.
   
Widok na obudowę parownika z góry przy zdemontowanym podszybiu wewnętrznym.

Mam nadzieję, że teraz będziesz już wiedział na 100 % jak się dobrać do odpływu klimy
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Smart Fortwo 451 cdi - akumulator pod wodą - przez Rumcajs - 30.07.2023, 13:14

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [450][451] Akumulator na mrozie kamyk 6 602 11.01.2024, 22:17
Ostatni post: raffa
  Akumulator - jaki i gdzie 67 77.555 07.06.2022, 22:29
Ostatni post: raffa
  [451] Tasma pod kierownice rozpiska pinow? sadiav 3 1.924 01.04.2019, 19:24
Ostatni post: bogo78
  SERWIS MANULA SMART ForTwo O,6 TURBO wnekulec 2 5.611 22.01.2010, 12:56
Ostatni post: wnekulec



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu