Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450] Komputer pokładowy z wyświetlaczem graficznym

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450] Komputer pokładowy z wyświetlaczem graficznym
#4
 Johny_Bit 
Czy mógłbyś podesłać zdjęcie ELM-a jakiego masz? Jeśli kupowałeś niedawno chętnie kupił bym w tym samym miejscu co Ty (prosił bym o namiary). Miałem zamiar kupić jeden z bluetooth-em na próbę ale wyczytałem że wiele z nich nie jest w stanie dogadać się ze smartem.
Mam dostęp do przerobionego TACTRIX-a który działa z DAS XENTRY ale praca z tym wymaga pełnego auta gratów. Taki ELM z telefonem zapewne ułatwił by mi pracę.

Co do możliwości nabycia komputerka jeszcze zapewne minie trochę czasu gdyż musze wszystko dokładnie przetestować aby nie było niespodzianek.
Ostatnio przez tego całego COVID-a mam znacznie więcej czasu na zabawę ze smarcikiem.
W przyszłym tygodniu jak pogoda dopisze planuje wymianę turbiny (może zrobię z tego fotorelację) bo rzuca olejem na IC, świec, filtrów, oleju, płynu chłodniczego i hamulcowego. Nie chcę robić tego w garażu bo jak zaleje kostkę to może się to skończyć tak że nie będzie miał kto dokończyć komputera :(
Przejechałem nim prawie 70000km (tak to nie błąd 70 tysięcy) bez większej awarii więc należy mu się taka wizyta w spa. Pisze bez większej awarii gdyż kilka tygodni temu pękła mi sprężyna w aktuatorze sprzęgła i zablokowała jego pracę. Nie wiem czy to poważna awaria (gdyby dać to mechanikowi to pewnie wyjął by z kieszeni ponad 1k PLN) ale ja odszlifowałem nity, wymieniłem sprężynkę, wywierciłem i nagwintowałem M4, wyczyściłem, nasmarowałem i śmiga jak nowe. Koszt naprawy 0zł +1h pracy przy piwku.
Adaptacja punktu ocierania sprzęgła wyszła 38% więc jeszcze trochę sprzęgła zostało ale szału nie ma. Z tego co z grubsza policzyłem na wykresach to zużycie wynosi grubo ponad 60%. Nie zmienia to faktu że po nasmarowaniu aktuatora i wykonani adaptacji autko jest nie do poznania (na plus).
Jak czytam że smart to awaryjne auto to mnie szlag trafia. Mój ma już nalatane prawie 170k i nie ma zamiaru umierać. Trzeba tylko naprawiać w warsztacie który zna smarta lub samemu Smile
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Komputer pokładowy z wyświetlaczem graficznym - przez Johny_Bit - 04.10.2020, 18:23

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tempomat i komputer pokładowy - ogólna dyskusja. miksell 27 27.560 22.12.2021, 20:45
Ostatni post: LAZY.
  Nowy komputer pokładowy 0.8 CDI Instantion 1 2.219 13.01.2019, 14:40
Ostatni post: obwd-crash



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu