Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450] Komputer pokładowy z wyświetlaczem graficznym

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450] Komputer pokładowy z wyświetlaczem graficznym
#18
 Johny_Bit 
Jeśli kupiłeś SALEAE lub klona (ogólnie tani analizator za kilkadziesiąt złotych) to zwróć uwagę że linia komunikacyjna (przynajmniej w złączu OBD nie wiem jak w liczniku ale jak masz skopometr to sobie zobaczysz) działa przy napięciu 12V a te analizatory nie wytrzymają takiego napięcia. Max dla nich to jak dobrze pamiętam 5,5V więc będzie trzeba dać jakiś rezystorek z zenerką lub po prostu dzielnik rezystorowy. Ja kiedy dokonuje pomiarów u siebie to daje taki obwodzik zabezpieczający:
   
Wystarczy mieć rezystorki 10k i w takim obwodzie dzielimy napięcie na trzy co da około 4,67V kiedy napięcie w instalacji wynosi 14V.
Analizator stan wysoki widzi już od jakoś od 2 czy 3 woltów więc wszystko działa idealnie a duża rezystancja obwodu nie wprowadza zakłóceń w pracy magistrali.
Minusem jest fakt że to magistrala half duplex na jednym przewodzie więc nie zawsze da się rozpoznać co jest nadawane a co odbierane ale przynajmnej u mnie auto robi dłuższe przerwy pomiędzy poszczególnymi bajtami niż interfejs i na tej podstawie można wywnioskować które komunikaty są nadawane a które odbierane.

Co do adaptacji jak najbardziej się zgodzę tyle że jak wspomniałem wcześniej musi być ona wykonana prawidłowo.
Niestety o to trudno w tym aucie (przez niewiedzę "mechaników ogólnych"). Typowy mechanik kliknie adaptację i po problemie. Zapewne nie dosunie właściwie aktuatora.
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Komputer pokładowy z wyświetlaczem graficznym - przez Johny_Bit - 10.10.2020, 09:06

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tempomat i komputer pokładowy - ogólna dyskusja. miksell 27 27.566 22.12.2021, 20:45
Ostatni post: LAZY.
  Nowy komputer pokładowy 0.8 CDI Instantion 1 2.219 13.01.2019, 14:40
Ostatni post: obwd-crash



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu