Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450] Komputer pokładowy z wyświetlaczem graficznym

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450] Komputer pokładowy z wyświetlaczem graficznym
#25
 LAZY. 
Witaj ponownie, mam zgryz jak nigdy. Zakupiłem w ciemno chiński komputer pokładowy przeznaczony do 451, 453,454.

Niestety w 450 to nawet nie odpala- gaśnie wyświetlacz.

Poczyniłem pewne kroki i przeanalizowałem dokładnie rozpiskę obd w 450, 451 i porównałem to z tym komputerkiem.
Wygląda na to że korzysta on tylko z can bus. Dokładnie to masa, dwa plusy i can.

W 451 w obd pin 6 i 14 jest obsadzony, przewody biegną do licznika. W 450 piny gniazda nie są obsadzone.
Postanowiłem że na przykładzie 451 podłączę je z licznika i uzupełnię piny w obd. Jednak jak podłączyłem się pod can esp to wyłączyłem esp i abs Laughing , natomiast jak się podłączyłem pod can od sam-a to nic się nie wydarzyło.
Trochę utknąłem bo chyba nie da się nic z tym zrobić.
Jednak posiadam komputerek pokładowy od misterDotCom i ten jest wpięty pomiędzy wtyczkę licznika i sam licznik. No i ten mini komputerek działa doskonale.   Ty u siebie zbierasz dane z can-a czy z każdego modułu osobno?
 Jeżeli chciałbyś coś pomóc to mogę to na privie czy telefonicznie  dokładniej opisać.
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Komputer pokładowy z wyświetlaczem graficznym - przez LAZY. - 07.12.2020, 00:21

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tempomat i komputer pokładowy - ogólna dyskusja. miksell 27 27.578 22.12.2021, 20:45
Ostatni post: LAZY.
  Nowy komputer pokładowy 0.8 CDI Instantion 1 2.219 13.01.2019, 14:40
Ostatni post: obwd-crash



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu