Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[451] Problem z "samo włączającymi" się wycieraczkami

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[451] Problem z "samo włączającymi" się wycieraczkami
#14
 Rumcajs 
(20.02.2024, 18:28)chris2 napisał(a):
(20.02.2024, 13:37)Rumcajs napisał(a):
(20.02.2024, 12:29)chris2 napisał(a): Dodatkowo znaczna część 451 posiada przewody ( schowane w przedniej części podsufitki) do czujnika zmierzchu/deszczu,które też są związane z wycieraczkami.Co do uszkodzenia styków w silniczku,to jest to bardzo prawdopodobne.Jest też możliwość że rozsypał się przekaźnik sterujący wycieraczkami.

Nie wspominałem o przewodach, żeby nie mącić zbytnio "w temacie". Żeby było jeszcze bardziej skomplikowanie, to te przewody, czyli czujnik zmierzchu/deszczu nie jest podłączony do SAM-a tylko bezpośrednio do kombiinstrumentu czyli zegarów.

Według schematu, nie ma przekaźnika wycieraczek, wygląda jakby "elektronika" odpowiadała za zasterownie silnika wycieraczek.

Zobacz schemat jeszcze raz,ale dokładniej,przekaźnik od wycieraczek jest i zabudowany  jest on w SAMie.

Patrzyłem raczej dokładnie w schemat i pomimo założenia okularów nie widzę go tam.
Chodzi mnie o to, iż np. w "układzie" sterowania rozrusznikiem jest narysowany wyraźny przekaźnik i stoi obok niego 2, czyli rozumiem, że jest na pozycji 2 na SAM-ie.
Sądząc po tym co napisał cieslak111, to faktycznie musi być przekaźnik, skoro słychać "cykanie". 
Sorki, ja na schemacie wycieraczek nie widzę czegoś takiego.
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Problem z "samo włączającymi" się wycieraczkami - przez Rumcajs - 20.02.2024, 19:32



Użytkownicy przeglądający ten wątek:



Menu