Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Pytanie ;) na temat smarcika :]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Pytanie ;) na temat smarcika :]
#2
 Gość 
Hej. Bardzo dobra decyzja Laughing

Przy kupnie zwróć przede wszystkim uwagę na to, żeby auto nie było powypadkowe (bo zakładam, że pytasz o używanego?). To oczywiście banał ale lepiej podjechać i nawet zapłacić w serwisie za sprawdzenie auta niż wydać potem fortunę na jego naprawy.

Zwróć też uwage na wyposażenie dodatkowe. Jeżdżę już Smartem ponad rok i niektóre rzeczy uważam za niebędne.
- Przede wszystkim w PEŁNI automatyczna skrzynia biegów. Wszyscy na nia narzekają, że jest powolna i czasem szarpie ale jest też niesamowicie wygodna podczas jazdy w mieście.
- Szklany dach - bardzo poprawia poczucie przestronnosci w środku.
- Klimatyzacja - nie muszę chyba wymieniać zalet. zwłaszcza w gorące lato, w miejskich korkach.

Nie wiem jaką kwotą dysponujesz ale warto wybrać np. rocznik 2003. Nie jest duzo droższy od starszych a wtedy (chyba pod koniec 2002) Fortwo przeszedł modernizację zawieszenia, silników i wielu elementow poprawiajacych właściwości jezdne.


A jesli chodzi o pozostałe sprawy:

Smart rakietą na pewno nie jest ale przyspieszenie ma wystarczające by na światłach wystrzelić do przodu i pokazać wszystkim, że małe nie musi być powolne Wink

Mam 600 benzynową i pali mi 5-6 litrów. To nie jest mało na takie małe auto. Jeśli chcesz przyoszczędzić to wybierz diesla - ok. 4 litry na setke ale gorsze przyspieszenie.

Na trasie Fortwo spisuje się znakomicie. Jechałem nim z Gdańska do Gliwic (600 km) bez żadnych problemów. Na ostatni zlot do Warszawy też jechałem i wracałem w jednym dniu (700 km).

Części zamienne i serwis sa niestety bardzo drogie. Trudno się zreszta spodziewać, żeby w Mercedesie było tanio. To chyba największa wada Smarta. Drogi i kiepski (oceniam to z własnego doświadczenia) serwis.

Pozdrawiam i zachęcam do kupna Laughing Ja po zakupie w ubiegłym roku zupełnie oszalałem na punkcie tego śmiesznego autka i mimo, że mam też 2 letnią Vectrę - na codzień śmigam tylko Fortwo.
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Pytanie ;) na temat smarcika :] - przez Gość - 19.10.2005, 16:47
Re: Pytanie ;) na temat smarcika :] - przez Gość - 19.10.2005, 20:54
Re: Pytanie ;) na temat smarcika :] - przez Gość - 19.10.2005, 23:20
Re: Pytanie ;) na temat smarcika :] - przez Gość - 20.10.2005, 00:15
Re: Pytanie ;) na temat smarcika :] - przez Gość - 20.10.2005, 11:35
Re: Pytanie ;) na temat smarcika :] - przez Gość - 18.11.2005, 16:34

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PRZYWITANIE I pytanie 1 2.267 17.03.2008, 11:31
Ostatni post: basteks



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu