Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy
#95
 ADI50 
Powiem tak; sam zaslepiałem egr w różnych markach i jest tak ; najlepiej jest dać zaślepke bo nie widać ingerencji niż przeróbki .Egr przeważnie działa na wolnych obrotach . Teraz tak niektóre autka zgłaszją błąd bo wychwycą ingerencje w egr. nie wiem jak u smarta. Ale w tych modelach najlepiej wyłączyć w kompie ewentualnie emulator ale niektóre marki nie tolerują go .
2 Sprawa z dpfem jeśli jest to lipa z zaślepką bo wyczuje od razu .
3 Wycięcie kata polepsza moc ale nie w każdym da się bo znowu komp wychwyci.
można wyciąć bez problemu wszystkie te co mają sonde przed jeśli po to nie da rady wyciąć bo sypnie błędami.
Jak dpf to możliwe wyciąć ale trzeba programowo go wyłączyć To tak w wielkim skrócie
Nie wiem jak jest w smarku ale chyba dpfa nima bo zaczeli wstawiać coś po 2005 roku nie które marki trochę wcześniej.
Smark po 2005 roku prawdopodobnie będzie miał dpf
PS w modelach które nie tolerowały zaślepki w egrze wtedy robiło się dziurkę kilku mm np 2 lub 3 do max 6 mm aby oszukać i to się też czasami sprawdzało ale to trzeba było doświadczalnie robić silnik egr zawsze zostawiałem
Jeszcze jedna rzecz odnośnie odmy w butelce ; tam nieraz w mrozy powstają skropliny z powodu różnicy temperatur jak wam odma zamarznie to możliwe załatwić silnik . Sam tak miałem i na mrozy puszczałem pod auto bez butelki bo mi raz zamarzła . Najlepiej dać dużą butelkę i wąż tak żeby nie był w wodzie czy oleju
Słyszeliście może o takim zjawisku że po wyłaczeniu zapłonu silnik wpadał w niesamowite obroty i się skończył?
Po prostu pociągnoł olej z michy i się nim nakręcił aż wypił wszystki olej i padł
Powstało w skrzyni korbowej nadciśnienie po zamarznięciu odmy i po prostu perpetum mobile
Mnie jak zamarzł wąż w butelce tak pierdyknęło jak na poligonie w Biedrusku na szczęście spadł jakiś wąż na szczeście nic sie więcej nie stało

Edit.
Konkrety same proszę - to jest forum smartowe.
Jak nie wiesz jak jest w dieslu w F2 to nie pisz.
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - przez ADI50 - 10.11.2015, 20:31

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [450] Emulator EGR -CDI ŁYSY13 165 126.374 11.06.2023, 20:55
Ostatni post: berthold61
  ROZGAŁĘŹNIK ZAPALNICZKI NA STAŁE 54adams 6 4.992 26.09.2014, 10:49
Ostatni post: spysiu92
  [450] Demontaż EGR ŁYSY13 2 3.881 01.11.2012, 22:28
Ostatni post: ŁYSY13
  [450] Zawór upustowy blow off 10 13.815 26.09.2008, 12:11
Ostatni post: kamill



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości



Menu