Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy
 speedykielce 
(29.07.2019, 14:52)wibi79 napisał(a): @speedykielce
Jak już wspomniałem, za krótko mam Smarta by poznać go całkowicie.Wiem też o bardzo wielu fabrycznych modyfikacjach, może więc są i takie w których odma albo jest inaczej prowadzona i ma własny separator oleju nie związany z zaworem EGR? A w takim przypadku możliwość wyssania oleju ze skrzyni korbowej raczej nie wchodzi w grę.Nie znam również silników benzynowych,jak w nich rozwiązany jest problem EGR i może w nich problem wysysania nie występuje tak jak w dieslach,warto to rozpatrzyć. W moim wypadku silnika cdi to właśnie zawór EGR pełni dla odmy rolę separatora i dlatego pojawia się ten "syf" w zaworze.Istnienie odmy w silnikach jest konieczne i niezbędne gdyż brak odmy spowoduje nadciśnienie w skrzyni korbowej a to z kolei spowoduje wycieki oleju po przez uszczelnienia wału korbowego,plamienie pod silnikiem itp.a w konsekwencji nawet zatarcie silnika gdy użytkownik nie doleje oleju na "czas" a i zużycie oleju też będzie spore.Wyczyszczenie zaworu EGR szczególnie w przypadku zaślepieniu dopływu do zaworu spalin, wydaje się w każdym przypadku bardzo porządane ale warto też zastanowić się dlaczego do zaworu tak dużo oleju się dostaje? Może przyczyną jest stosowanie zbyt gęstego oleju? fabryka na pierwszym miejscu zaleca olej o oznaczeniu 0w30 właśnie po to by lepiej spływał na powrót do skrzyni korbowej gdy już gęstszy np.5w30 (40) ma większą lepkość (przyczepność do ścianek i separatora którym jest zawór EGR) i tam,w zaworze pod wpływem gorąca (mieszając się ze spalinami) ulega zwęgleniu,częściowo ten zawór zaślepiając a w skrajnych wypadkach nawet całkowicie i wtedy zaczynają się kłopoty.Szkoda tylko, że konstruktorzy (Mercedes) nie wykonał dla odmy osobnego separatora chociaż to może być bardzo prymitywne rozwiązanie np. w postaci wiórów metalowych lub spirali w rurze odmy  i rozwiązał to wspólnie z EGRem traktując go jako separator.
Ja mam właśnie CDI Wink

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Smart 450 cdi cabrio 
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Demontaż zawór EGR - usunięcie na stałe by Łysy - przez speedykielce - 29.07.2019, 16:52

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [450] Emulator EGR -CDI ŁYSY13 165 126.368 11.06.2023, 20:55
Ostatni post: berthold61
  ROZGAŁĘŹNIK ZAPALNICZKI NA STAŁE 54adams 6 4.991 26.09.2014, 10:49
Ostatni post: spysiu92
  [450] Demontaż EGR ŁYSY13 2 3.879 01.11.2012, 22:28
Ostatni post: ŁYSY13
  [450] Zawór upustowy blow off 10 13.812 26.09.2008, 12:11
Ostatni post: kamill



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości



Menu