Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
450 - skrzynia błąd, awaria, 3, trzy kreski, wątek ogólny
 damianzwawy 
nie da się zamknąć drzwi z klucza ;/
 Odpowiedz
 Mrozu 
Jest tak jak koledzy wyżej napisali. Smart widzi otwarte drzwi i przez to nie pozwala ruszyć.

Drzwi nie muszą być zamknięte z klucza. Chodzi o ten czujnik który zapala światełko wewnątrz pojazdu.
 Odpowiedz
 DRMario 
Witam w dziale skrzynia biegów Smile Dla potomnych szybki opis focha którego strzeliła ostatnio moja nocna furia Smile W sobotę po pracy wsiadam do Smarkacza, odpalam, wsteczny i... konsternacja. R zniknęło z wyświetlacza, lekki kangurek do tyłu i stop. Brak biegów, brak reakcji na pedał gazu, brak czegokolwiek na wyświetlaczu biegów. Przełączam wajchę na automat i pojawia się A, smarkacz jedzie do przodu, ponownie wsteczny i ta sama historia, więc otwarcie drzwi , hulajnogą do tyłu i już spokojnie Automatem do przodu. Przyjechałem do domu bez problemu, obiad, forum - lekkie przerażenie bo skrzynia to dosyć mroczny dział tego forum Wink Kanał, szybki przegląd kabloteki i co ? Urwany niebieski kabelek przy wtyczce czujnika położenia skrzyni biegów Smile Więc lewe koło na bok, lutownica, koszulka termokurczliwa, izolacja i Smarcik lata jak nowy Smile Po raz kolejny stwierdzam, że 95 % awarii tego wozidełka to pierdoły związane z nieszczęsną francuską instalacja elektryczną.
 Odpowiedz
 Lolek 
Mechanicznej usterki skb to tu chyba nigdy nie było. L
Lolek - motoparalotniarz
 Odpowiedz
 Kanapa 
Była - była.
W roadsterze z Olsztyna na przykład.
Forfour 2005r [Obrazek: 585647.png] i 451 LET,  ex 450 0,6/454 1,5

Ktoś musi tu być marudą  Rolleyes więc obowiązuje http://smartklub.pl/t-regulamin-portalu-...4#pid58904
 Odpowiedz
 Lolek 
Musi przegapiłem ten wyjątek potwierdzający regułę. L
Lolek - motoparalotniarz
 Odpowiedz
 griga_st 
Witam, 0,7 2004 130tkm. Nie może ruszyć z miejsca. A Jak ruszy to tak jak by noga ze sprzęgła spadła. Czyli strzał. Później wszystko OK. Mechanik mówi ze przy tym przebiegu to i sprzęgło może być już padnięte oprócz aktuatora. Reguła, czy niekoniecznie?
pzd
 Odpowiedz
 krzyss 
Moze byc dziura w łapie sprzegła, to by tłumaczyło nagłe bardzo szarpniecie, ale ogolnie to moze byc i akutator, i sprzegło. Trzeba do doktora.
 Odpowiedz
 Michausen 
Witam.
W kwestii trzech kresek przedstawię mój przypadek.
Objawy: przed odpaleniem skrzynia wachluje biegami. W końcu wrzuca luz. Odpał. W trakcie jazdy wyrzuca biegi, pokazuje trzy kreski. Najczęściej gubi 4 bieg. Na 5 i 6 problem praktycznie nie występuje.
Diagnoza: ponieważ problem zaczął się na jesieni, myślę sobie - wilgoć. Po zrobieniu 50 km longiem ustępował, co sugerowało chwilowe osuszenie instalacji. Jednakże z czasem problem narastał.
Rozwiązanie: garaż, kanał, światło. Oglądam okolice skrzyni. Na pierwszy rzut oka wszystko jest ok, choć wiązka wisi, a powinna być przypięta w dwóch punktach. To daje do myślenia. Pora zdjąć plastikowy tunelik.
Winowajca:
   
Luźna wiązka tarła o krawędź osłony, aż...
   
Więc jest jasność w temacie. Naprawa to już tzw. pikuś. Można na mordę, na zapinkę, jak kto woli. Ja wolę dokładnie więc zapinka, lutowanie, porządna izolacja, a do tego okręcam wiązkę taśmą izolacyjną żeby mi tam wilgoć nie weszła.
   
Na koniec jeszcze psik na styki, skoro już tam wlazłem...
   
Uczulam na przymocowanie wiązki, w przeciwnym przypadku awaria się będzie powtarzać. Jazda próbna potwierdziła usunięcie usterki. Drobna konkluzja. Zanim wydacie 5 stówek u magika, sprawdźcie sami co mogło nawalić. Często to pierdołka do usunięcia w pół godzinki.
Pozdrawiam.
 Odpowiedz
 Marek 
Bhravo TY Wink ale chyba podwoziem uderzyłeś w coś, sama osłona by nie pękła?
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Faq - awaria skrzyni biegów czyli stuka, szarpie, nie jedzie, 3 kreski i inne takie Kanapa 117 46.697 14.09.2023, 19:51
Ostatni post: jessy
  Help! Skrzynia biegów-automat i pozycja 0. Sylvia 28 13.546 07.09.2023, 19:23
Ostatni post: Maciek_M
  450, skrzynia biegów nie chce się zaadoptować .. cra3y 4 2.624 08.03.2023, 08:32
Ostatni post: KlawyKrystek
  450 i 452 - skrzynia biegów - olej, typ i wymiana oleju sewcio 115 115.275 30.01.2022, 18:34
Ostatni post: Pacific cdi
  450 - czujnik położenia skrzynia biegów - ogólny. wallace 34 22.890 23.09.2020, 20:38
Ostatni post: stranger_pc
  Nie działa skrzynia o hamulce Smartkasia 35 9.616 14.11.2019, 21:10
Ostatni post: Smartkasia
  Błąd czujnika temperatury skrzyni biegów. yntek 9 4.823 23.10.2019, 05:33
Ostatni post: Arczi100
  Skrzynia się zawiesza tylko automat... Manual działa normalnie proxa 4 3.114 04.08.2019, 21:43
Ostatni post: Maciek_M
  Problem ze skrzynią biegów Shock 3 3.095 21.06.2019, 16:46
Ostatni post: Kanapa
Question Potrzebuje pomocy :( chyba skrzynia Jumper 4 3.162 11.03.2018, 10:43
Ostatni post: Jumper



Użytkownicy przeglądający ten wątek:



Menu