Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Raporty spalania naszych Smartów

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Raporty spalania naszych Smartów
 RobsonWawa 
Specjalnie podałem ,że to wynik dla jazdy maksymalnie wykorzystującej możliwości silnika. Przy normalnej ,dynamicznej jeździe jest to 8l/100 a przy oszczędnej (paliwo) bo nerwy na tym tracą 4,5-5l/100.
Co do innych aut to jak pisałem w innym poście przy jeździe porównywalnej z możliwościami smarta(jazda dynamiczna) Merc benz 3.5 pali od 10,5 do 12l/100 a Honda CRV w dieslu ok 9l/100.
Generalnie to Smarta trudno uznać za auto oszczędne w spalaniu. Smart 451 w dci potrzebuje ok 6l/100 do normalnej jazdy , a jest sporo aut dużo większych które zadowolą się mniejszą dawką paliwa jak choćby przytoczone Audi, VW, Skoda, czy dobrze mi znany Reno Scenic 1,5 dci.
Znamienne jest też to , że im nowsze auta z segmentów wyższych tym mniejsze spalanie przy zachowaniu osiągów. W Smarcie jest jednak odwrotnie,451 potrzebuje sporo więcej paliwa od 450 i nie jest to tylko wina 5 biegowej skrzyni.
Kończę bo to już za długa bajka by była Wink Smile
Cabrio 451 Ultimate RS                                                                                     LINK do poprzedniego wcielenia>>> http://smartklub.pl/t-robsonwawa-smart-e...pasa--4476
 Odpowiedz
 PKO 
[quote]
RobsonWawa pisał(a)):
Co do innych aut to jak pisałem w innym poście przy jeździe porównywalnej z możliwościami smarta(jazda dynamiczna) Merc benz 3.5 pali od 10,5 do 12l/100 km

Zuzycie paliwa katalogowe


http://www.autocentrum.pl/spalanie/merce...2004-2009/


wiec moge sie zalozyc ze ok 25 litrow to nie problem w tym modelu Wink

P.S. chetnie przyjade do W-WY aby zrobic tescik Very happy
 Odpowiedz
 Pioterrvs88 
Mój mi pali około 8,5 litra. Ale ja go ostro traktuje, jeżdżę z klimą, radiem, światłami itd ;P Smile i mam łyse kapcie ;P
 Odpowiedz
 ŁYSY13 
Dynamiczna jazda nawet w CDI zrobi swoje nawet do 6 l Polak potrafi
ŁYSY13    451. Cabrio  Vmx 200 km emeryt  SAMOTNY WILK
                  
 Odpowiedz
 PKO 
Witam!
Jestem ciekaw jakie macie spalanie w swoich "Maluchach"?
Moja 700cm3 wychodzi ok 5,6litra na 100km w cyklu mieszanym!
Mierzone trzy razy więc raczej pomyłki niema!
A jak w przypadku innych uzytkowników?

Helimaniak79
Adept



Hej
Mam ten sam motor i w cyklu mieszanym pali 5,6.

W cyklu miejskim (korki-Poznań) teraz spalił 6,3 .

Ale nie ma się co dziwić,bo większość to stanie i ruszanie.

Pozdrawiam

kris
Adept



Na trasie podczepiony pod tira 4,2 L
a w cyklu mieszanym 5,5 L
W soboty nawet do 6,5

piterxd
Adept



To widze że niema rewelacji!
A czy ktoś z Was próbował coś pozmieniać np z filtrami,jakieś magnetyzery założyć coby zmniejszyć nieco spalanie zwłaszcza po mieście? Ja wiem że każdy Smarcioch to albo automat albo półautomat no ale moze warto spróbować?

Helimaniak79
Adept



Jeśli chodzi o wynalazki typu magnetyzery to jest to ostatnia rzecz jaką bym zamontował
polecam ten artykuł:

http://moto.wp.pl/gid,13810908,title,Naj...caid=1d2ce


A co do oszczędności Według mnie: noga z gazu, tankować dobre paliwo i pogodzić sie ze spalaniem w końcu nie jest aż tak wysokie.

piterxd
Adept



600cc pali mi 7l.

henieQ
Adept



Mój mieści się w 6l.

jasio01jj
Adept
 Odpowiedz
 Gość 
biedaki.... moja 600cm nie schodzi poniżej 8 litrów

bo święte są słowa PKO konie trza napoić czymś...
 Odpowiedz
 PKO 
Tak jak już napisałem w temacie to mój smarkacz wypija jedyne 6,9 literka na 100km i to przy takiej dynamicznej jeździe po mieście (bez pedała w podłodze lub niżej he he)
To chyba nie jest normalne ?
Na dodatek dodam, że pojawiają się tzw. dziury bądź zdławienia podczas gwałtownego przyspieszania niezależnie od tego czy silnik jest w pełni rozgrzany czy wstępnie...

Python013
Adept



Tak pali smart w mieście i 5 stopnii na dworku .A co ty myślałeś że 4 litry jak w opisie nigdy w mieście

ŁYSY13
Pasjonat



Cabrio 2003r ostatnie spalanie wyszło 9l, a tak poniżej 8l nie schodzi to jest dopiero masakra

kasiunqa
Pasjonat



Warunki wyłącznie miejskie.
Krótkie odcinki i fun
0,6 - 8 litrów
1,5 - 8 litrów
1,5t -10 litrów

kanapa
Pasjonat
 Odpowiedz
 Python013 
Ciekawi mnie to co piszecie o apetycie smarkaczy a zarazem dziwi.
Brat do firmy kupił jakiś czas temu fortwo i ma taki sam motor ale tylko mi udało się w tym jego smarkaczu dobić do 5,8 literka. Mimo ciężkiej nogi brata średnie spalanko wychodzi mu +/- 5,3 literka...
Jak mój zacznie palić 8/100 to go osobiście podpalę (będzie o jednego smoka mniej na drodze). Jednak Niemcy i silniki benzynowe to dwa odległe światy.
 Odpowiedz
 ŁYSY13 
Python013
Najlepiej podpal i szok minie bo jeszcze wiele spraw jest w smarcie co dziwi .Tylko 0,5 paliwa do środeczka i zapałki .Masz spokojną głowe .
CDI miasto program nawet do 6,5
Benzolek miasto program i dynamika nawet do 8,5
Naprawde wszystko sie ma .Szerokość koła np.
Pozatym sam sprawdzalem smarta Mileny i jej cdi spala 4.5 z wbitym programem no do 5 l.
Były smarty oszczedne i takie co spalają do 6 l napisałem wyniki cdi 450
Smart jest wybredny nawet na pogode np mgła i deszcz wiatr
odległości jakie robisz rano jak do 12 - 15 km to wyniki takie jak opisałem.

Jak nie podpalisz to sprawdzisz sam .
Radze jeszcze zmień baterje bo one siadają i to nagle a robi sie zimno
ŁYSY13    451. Cabrio  Vmx 200 km emeryt  SAMOTNY WILK
                  
 Odpowiedz
 ŁYSY13 
Dziś sprawdzone MHD miasto korki i do pracy 12 km spalanie 7 L
ŁYSY13    451. Cabrio  Vmx 200 km emeryt  SAMOTNY WILK
                  
 Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tuning a smarowanie, olej naszych smartów po modach Gantz 22 24.987 29.05.2017, 20:52
Ostatni post: Macminik
  Recenzja ED w trakcie naszych mrozów Kanapa 8 5.911 29.12.2015, 13:26
Ostatni post: MariuszB
  RE: Ekonomiczna eksploatacja naszych smartów White 20 12.105 21.03.2013, 17:25
Ostatni post: rogas
  sprzedawca sprowadzanych smartów kylo 6 4.374 13.08.2012, 10:06
Ostatni post: PKO
  Szukanie częsci do naszych samrtów. prost13 2 3.564 02.08.2012, 11:08
Ostatni post: charly
  Wypożyczalnia Smartów w Miasteczku Wilanów Kenner 1 4.256 23.07.2010, 21:03
Ostatni post: plesniak
  Dziury i inne perypetie waszych smartów- czyli co się komu stało 11 9.840 14.12.2009, 16:17
Ostatni post: Guest
  "oryginalne " częsci w naszych smartach All-capone 30 15.218 22.12.2007, 12:03
Ostatni post: All-capone
  Czy jest w internecie sklep z częściami do smartów? 10 8.412 06.01.2006, 01:02
Ostatni post: Guest
  dalsze wiadomosci o mozliwosciach naszych malych smartów 0 3.392 16.03.2005, 19:10
Ostatni post: Guest



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu