Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

pierwsze wrazenia i pytania

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
pierwsze wrazenia i pytania
#3
 krzyss 
(14.12.2018, 20:16)SAMSII napisał(a): Od tyg w domu parkuje auto mojej , smart pieszczotliwie zwany "blue tunder" filmu chyba nie widziala ale niebieski jest , 2009 , cdi.
Jako ze wczesniej moja probowala jezdzic moim hrv i byl za duzy i malo widziala , zdecydowala sie kupic auto dla siebie i .... bylo takie malutkie i takie siuper , i taki duzo widzi , same zalety. 
A teraz jest ... fakt male super wszedzie wjedzie , nawet wygodnie w srodku jak na tak male autko , na male zakupy i do pracy w sam raz , pali tyle to duzy skuter ... i nie mokniesz , ma radio i jest automatem.
Mozna by powiedziec ze same plusy , ale musze powiedziec ze po paru ladnych latach jezdzenia autami mnie sie zeszlo pare dni zeby go ogarnac i mam pare pytan w zwiazku z tym ? bo przeciez musze to jakos pani mojej po "ludzku" wyjasnic

1. wiem ze skrzynia opoznia , ale czy u was tez tak bardzo ? 
2. jak zostawiamy auto na parkingu ? skrzynia w pozycji R ? ( tak mi sprzedajacy objasnil ) 
3. czy jest jakis patent na plynna jazde bez szarpania bez naglego przyspieszenia poprzedzonego kompletnym bezruchem ? 
4. jezdze automatami i zawsze po wrzuceniu opcji jade D, R czy jak to sie tam nazywa auto zaczyna powolutku jechac a tu nic chyba ze jest z gorki lub pod ? czy to normalne ? 
5. jezdzi sie super po dobrej nawierzchni , jak gokartem , ale czuje pod / nadsterownosc lekka ? czy wy tez ?
6. auto to wersja passion zatem chyba nie posiada wspomagania , wiem ze wielu wlascicieli nie ma z tym problemu ale kierownica chodzi gorzej niz w starej hondzie :( i czy da sie cos z tym zrobic ? 

to chyba na tyle :Smile
naprawde fajne autko bardzo milo w srodku ... fajne fotele ( jak na 175 cm wzrostu ) , fantastyczna widocznosc, wrazenia z jazdy pozytywne , byle nie te manewrowo startowe sytuacje :( 

Dawajcie znac jakie sa wasze wrazenia  , pozdr Piotr
 Ad. 1 - tak, zasadniczo jest wolna ta skrzynia, ale mozna przesmarowac silownik (bardzo wskazane) i pojechac do kogos kto ma komputer mercedes/smart zeby zrobil kalibracje sprzegla, odrobine pomaga
Ad. 2 - tak na R to jak na P w innych skrzyniach
Ad. 3 Trzeba sie tego nauczyc, wciskanie gazu czasem powoduje redukcje ktora trwa 2 sekundy :Smile pomaga troche zrobienie chipa, ja uwazam ze w CDI to niezbedne, seryjne auto jest fabrycznie stlumione zeby spelniac jakies głupie normy
Ad. 4 to sie nazywa "pełzanie" smart nie pełza, smart dumnie kroczy jak wcisniesz gaz :P
Ad. 5 Bardzo w jezdzie pomagaja dystanse, na tyl 20mm na kolo, na przod 15-20mm na kolo. Znacznie lepiej sie prowadzi. Albo dac felgi z innym offesetem, takie robil RIAL z tego co pamietam
Ad. 6 Wspomaganie by sie przydalo, koszt montazu ok 1500.- PLN ale jest troche zabawy z elektronika. Mozliwe ze masz troche zastany uklad kierowniczy i lozyska amortyzatorow, to poteguje wrazenie ciezkiej kierownicy Smile

Witamy w klubie ! jak sie polubicie to bedziecie losowac kto dzis jedzie smarcikiem Wink
### krzyss vel Qkill ###
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
pierwsze wrazenia i pytania - przez SAMSII - 14.12.2018, 20:16
RE: pierwsze wrazenia i pytania - przez Marceli99 - 14.12.2018, 20:53
RE: pierwsze wrazenia i pytania - przez krzyss - 14.12.2018, 22:42
RE: pierwsze wrazenia i pytania - przez Lolek - 14.12.2018, 23:54
RE: pierwsze wrazenia i pytania - przez psuwacz - 15.12.2018, 09:25
pierwsze wrazenia i pytania - przez gim-kg - 15.12.2018, 22:36

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ForTwo I vs ForTwo II- różnice, wrażenia MariuszB 7 6.221 17.09.2008, 11:17
Ostatni post: Guest



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu