Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

0.6 t problem z odpowietrzeniem

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
0.6 t problem z odpowietrzeniem
#8
 raffa 
(14.12.2019, 09:16)speedykielce napisał(a): Mam nadzieję że wiesz jak odpowietrzyc. I nie stosujesz sposobów typu" podnieść przod" czy jechać na krawężnik przodem
Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

@speedykielce powiem tak: 'fachowiec mechanik od smartów', kolejny polecany na tutejszym forum (rzekomo jeden z kilku użytkowników smarta, który kiedyś zakładał konkurencyjne do naszego forum) odpowietrzał mi układ po wymianie termostatu, po zalaniu płynem, przez czujnik temperatury. Odpowietrzył go tak fachowo (przez rzeczony czujnik temperatury), że z nagrzewnicy ciepłe powietrze leciało tylko jak działał wentylator (w skrócie - bo jak napisałem wyżej - z drobnym opóźnieniem), a silnik grzał się (na bardzo krótko, ale jednak) aż do 120 stopni. Po otwarciu zbiorniczka wyrównawczego płynu w środku nie było. Dolałem półtora litra. Wcześniej układ był drożny, termostat był zablokowany na dużym obiegu.

Delikatnie rzecz biorąc, może i metoda 'z przodem do góry' jest dla niektórych śmieszna i mało fachowa, ale w przypadku braku pompy próżniowej chyba jednak najlepsza, przynajmniej w przypadku gdy jest dwuczęściowy zbiorniczek i powrót płynu.

Fizyki nie oszukasz. Nie posiadam dokładnego przekroju smarta z dokładnie zaznaczonym układem chłodzącym, więc ciężko mi jednoznacznie stwierdzić, gdzie jest najwyższy punkt układu. Na moje oko jednak czujnik temperatury w termostacie znajduje się niżej, niż zbiorniczek wyrównawczy. Poza tym jest o wiele trudniej dostępny i łatwo można zgubić zapinkę.
Kolejną rzeczą przemawiającą za zbiorniczkiem jest to, że jest w nim powrót płynu, więc o wiele łatwiej kontrolować jego poziom i nie dopuścić do momentu, w którym układ zasysa powietrze. Ciśnienie przepcha bąbel powietrza do zbiorniczka. Jeśli tylko damy mu ujście przez odkręconą nakrętkę i jednocześnie będziemy pilnowali poziomu płynu ponad minimum, to reszta zrobi się sama.

W moim przypadku półtora litra to było o wiele więcej, niż pojemność zbiorniczka. Więc układ co chwila zasysał powietrze 'wyplute' wcześniej przez powrót...

@Jankelz78 fajnie, że się udało Smile
Jedno pytanie - dlaczego wymieniałeś nagrzewnicę?
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
0.6 t problem z odpowietrzeniem - przez Jankelz78 - 10.12.2019, 19:03
RE: 0.6 t problem z odpowietrzeniem - przez raffa - 14.12.2019, 02:18
RE: 0.6 t problem z odpowietrzeniem - przez raffa - 16.12.2019, 10:44



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu