Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450] Przekaźnik świateł z automatycznym włączaniem/wyłączaniem

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450] Przekaźnik świateł z automatycznym włączaniem/wyłączaniem
#24
 Johny_Bit 
(03.10.2020, 22:23)LAZY. napisał(a): [...]
Co do samego sprawdzenia stanu czujnika to star diagnozą bez problemu odczytujesz stan każdego przełącznika w aucie.  Nie mam pod ręką układów które odpowiedzialne są za odbiór sygnałów z przełączników bo to by wyjaśniło wszystko.

Dziś poczyniłem duży postęp w projekcie komputera pokładowego podłączanego do OBD i przyznaję że możesz mieć rację.
Protokół który jest tam używany jest całkowicie odmienny od znanych mi protokołów a ja ostatnio sprawdzałem w tabeli (https://en.wikipedia.org/wiki/OBD-II_PIDs) gdzie takiego PID-a nie ma. Totalnie nie zgadzają się PID-y oraz sposób wyliczania wartości przesłanych przez komputer. Nie skupiałem się na czujniku drzwi i nie zesnifowałem go analizatorem logicznym ale przy kolejnym podejściu to zrobię (mam jeszcze wiele PID-ów do rozpracowania). Jeśli znajdę odpowiedni PID to zrobienie interfejsu wpinanego w pin 7 złącza OBD będzie kosztować kilkadziesiąt zł.

Zerknij tutaj jak idą postępy:
http://smartklub.pl/t-450-komputer-pokla...nym--19618

EDIT
Zamówione 10 sztuk płytek. Teraz tylko czekać.

Co do kwestii sygnału otwarcia drzwi to niestety nie wiem czy to kwestia komputera diagnostycznego który posiadam czy to może sprawa wersji przedliftowej ale nie mogę odpytać auta o drzwi. Nie udaje się komunikacja :( więc nie uda mi się tez tego zaimplementowac w komputerku.
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Przekaźnik świateł z automatycznym włączaniem/wyłączaniem - przez Johny_Bit - 04.10.2020, 16:32

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [450] Automatyczny włącznik świateł JackWoj 23 13.889 02.10.2022, 11:19
Ostatni post: Neskor
  Dioda LED - sygnalizacja włączenia świateł SP7KH 0 3.328 15.10.2010, 06:21
Ostatni post: SP7KH



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu