Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450][451] Nie odpala / odpala z opóźnieniem

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450][451] Nie odpala / odpala z opóźnieniem
#5
 chris2 
(19.01.2022, 18:39)PepiTo napisał(a): No z tymi masowymi to muszę powalczyć w końcu bo po włączeniu świateł drogowych to silnik zaczyna bardzo mocno się trząść i jak by chciał zgasnąć ogólnie. Na pewno się powtórzę ale te najważniejsze główne przewody masowe to gdzie ich szukać. Akumulator dziś na noc będzie podpięty pod prostownik Smile No bieganie ze smartem przy boku to petarda Wink

Ja bym stawiał na słaby akumulator i problemy z ładowaniem ( uszkodzony alternator,zwarcie do masy lub uszkodzone uzwojenie) co objawia się dużymi oporami w obracaniu się alternatora i przyduszaniu silnika przy dużym poborze prądu.
Miałem podobnie,po załączeniu świateł zaczynał piszczeć pasek mimo że był maksymalnie naciągnięty,wymieniłem koło pasowe alternatora i pasek i przez krótki czas był spokój,po czym ponownie zaczął piszczeć po załączeniu świateł,w między czasie kilkukrotnie byłem zmuszony ładować akumulator bo padał w najmniej oczekiwanych momentach.Problemy z akumulatorem zwalałem na jego wiek i przymierzałem się do jego wymiany,gdy niespodziewanie żona poinformowała mnie że pasek przestał piszczeć i czasami oświeca się kontrolka ładowania.Wymontowałem alternator z nadzieją że to tylko szczotki,jednak okazało się że szczotki były dobre,ale uzwojenie stojana/twornika w czterech miejscach się utleniło i przerwało.Zawiozłem alternator do regeneracji,wymiana uzwojenia,łożysk i regulatora-koszt 330 zł ( dwa lata temu) alternator został zamontowani i na starym akumulatorze śmiga do dzisiaj,i co najważniejsze nie piszczy pasek mimo że jest słabiej naciągnięty niż był wcześniej.
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Nie odpala / odpala z opóźnieniem - przez PepiTo - 19.01.2022, 14:24
RE: Nie odpala / odpala z opóźnieniem - przez chris2 - 19.01.2022, 21:24

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wink [450] Smart _nie odpala Grzesiek1212 18 6.746 14.01.2018, 16:58
Ostatni post: Grzesiek1212
  [450] Kręci ale nie odpala. denveco 50 40.090 21.12.2017, 19:04
Ostatni post: Grzesiek1212
  Po wymianie uszczelki nie odpala :((( mateo92sc 8 3.842 11.06.2015, 23:06
Ostatni post: mateo92sc



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu