Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

[450] LAZY SMART

Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
[450] LAZY SMART
 LAZY. 
Dziś po mieście smart zapitalał jak szalony. Żwawy jak nowy, myślę sobie że wiem  o co kaman- o tym później Wink Po pracy wjechałem na obwodnicę i wszystko ok, ogień z rury. Wyprzedzam ciężarówkę i nagle pyk, brak mocy, redukcja na czwórkę i jakoś zjechałem Laughing Muł straszny, o czym wcześniej pisałem. Podłączyłem SD i....

Link do FB
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz
 LAZY. 
Wydaje mi się że zagadka rozwiązana.  Urąbany od strony silnika, zakamuflowany tak że trzeba go było gimnastykę odprawić.
Czas zdjęcia kilka minut, ale założenie to jest gimnastyka na całego. O ile założenie wężyka to jeszcze jakoś szło to zaciśnięcie cybantu przy turbinie już gorzej.

Przy okazji: czy przy EGR jest tu jakaś uszczelka czy coś bo wywala tędy olej i uwalone jest nim wszystko. Miałem go dawno temu usunąć ,ale jakoś się zebrać nie mogę.




Na koniec małe podsumowanie po czterech latach.
Co się popsuło:
Świece żarowe
Akumulator
Żarówki przednie- obie strony
Alternator
Wężyk turbiny
Jak na cztery lata to chyba niewiele.

Nie liczę normalnie zużywających się części jak poducha silnika czy opony.


Załączone pliki Miniatury
       
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz
 speedykielce 
Dokładnie to jest to co pisałem... masz rację założyć cholerę to już wyższa chirurgia... hehe ale pi kilkudziesięciu k... i ch.... da się to wykonać...

Ja zastosowałem jako zacisk cienka trytytke a to właśnie dlatego że przez 1 h zakładałem wężyk... Wink

Gratulacje usunięcia usterki...

P.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Smart 450 cdi cabrio 
 Odpowiedz
 wirdar 
(26.09.2018, 21:28)speedykielce napisał(a): Dokładnie to jest to co pisałem... masz rację założyć cholerę to już wyższa chirurgia... hehe ale pi kilkudziesięciu k... i ch.... da się to wykonać...

Ja zastosowałem jako zacisk cienka trytytke a to właśnie dlatego że przez 1 h zakładałem wężyk... Wink

Gratulacje usunięcia usterki...

P.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

No chyba się mylisz bo LAZY zakładał wężyk od turbiny a nie ten od czujnika ciśnienia?
 Odpowiedz
 LAZY. 
Dokładnie od gruchy turbiny do silnika. Zapięcie tej spinki to była gimnastyka. Z drugiego końca klasyczny cybant skręcany.


Załączone pliki Miniatury
   
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz
 speedykielce 
Aha. No to sorki... ale nie zmienia to faktu że gimnastyka musiała byćWink jeszcze raz gratki zlokalizowania usterki Wink

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Smart 450 cdi cabrio 
 Odpowiedz
 obwd-crash 
(26.09.2018, 21:15)LAZY. napisał(a): Wydaje mi się że zagadka rozwiązana.  Urąbany od strony silnika, zakamuflowany tak że trzeba go było gimnastykę odprawić.
Czas zdjęcia kilka minut, ale założenie to jest gimnastyka na całego. O ile założenie wężyka to jeszcze jakoś szło to zaciśnięcie cybantu przy turbinie już gorzej.

Przy okazji: czy przy EGR jest tu jakaś uszczelka czy coś bo wywala tędy olej i uwalone jest nim wszystko. Miałem go dawno temu usunąć ,ale jakoś się zebrać nie mogę.




Na koniec małe podsumowanie po czterech latach.
Co się popsuło:
Świece żarowe
Akumulator
Żarówki przednie- obie strony
Alternator
Wężyk turbiny
Jak na cztery lata to chyba niewiele.

Nie liczę normalnie zużywających się części jak poducha silnika czy opony.

O ile dobrze pamiętam, nie ma tam żadnej uszczelki przy EGR.
Środkowy trzpień - przy/wokół osi zaworu - puszcza olej i sprężone przez turbinę powietrze.
Smart Fortwo 450 cdi 2000 rok, było 41KM jest 59KM
[Obrazek: icon1.png]
Mam go od 10-2011 i przebiegu 150 000 km, obecny przebieg ponad 430 000 km !!!!  Evil or very mad 
 Odpowiedz
 Kylo_k2 
Dzięki temu postawi zdiagnozowałem spadek mocy na wyższych biegach, przyczyna dokładnie taka jak opisaliście. Wężyk Smile



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 Odpowiedz
 LAZY. 
Witam ponownie, trzydzieści cztery strony zapisaliśmy już. Historia serwisowa, wszelkie mody i takie tam.
Dziś dopiszę kolejnych kilka słów na temat tego co dziś zwalczyłem przy autku.
Jako że autko mam cztery lata i nigdy nie badałem stanu hamulców to postanowiłem w końcu to zrobić.

Zakupiłem tylne bębny TRW
okładziny Bosch
sprężynki gdyby moje były zgnojone
cylinderki na wszelki wypadek
klocki na przód Bosch
dostałem całkiem nowe tarcze- marka nieznana
dot4 na wszelki wypadek gdyby coś ciekło.

Zabawa zaczęła się od tylnych hamulców bo bębny rudą ociekały więc wypadało by je wymienić.
Po zdjęciu bębna patrzę na okładziny, a tu prawie 70-80% jest, cylinderki chyba poprzedni właściciel wymienił bo wyglądają świeżo i suchutko, nic nie cieknie. Wymieniłem zatem okładziny i sprężynki. Bębny między czasie zostały polakierowane. Dylemat mam z wypadającą blaszką samo regulatora- w którą stronę ją zamontować. Wydaje mi się że poprawnie ją założyłem, a jak nie to się poprawi.
Luz wstępnie wykasowałem żeby hamulec był skuteczny.
Po czterech latach myślałem że już śmigam na oparach okładzin, a tu taka niespodzianka. Tyle że mam zwyczaj hamować silnikiem, a na koniec hamulcem. Może dla tego się mało zjechały.  Nie zdążyłem już przodu ogarnąć, zrobię to zapewne w niedzielę.
Przy okazji wczoraj wymieniłem mechanizm wycieraczek, mój delikatnie mówiąc się zużył Wink  Nowy działa bezszelestnie, został solidnie przesmarowany, wraz z prowadnicami osiek-  myślę że spadnie ich zużycie.   W końcu poświęciłem całe 5 minut na założenie pierścieni ozdobnych na tylne rury, zostały wklejone na sylikon bez octowy- bardzo twardy. Konsystencją przypomina klej epoksydowy.
Rozważam montaż amortyzatorów tył, bo w tym kartonie to chyba je rdza zje niedługo Very happy   Z przodem jest trochę zabawy więc przełożę to sobie na inny termin.
Mycie, woskowanie i polerowanie na koniec- jutro atakujemy Malbork.

Dziękuję wszystkim  od których nabyłem do dnia dzisiejszego różne drobiazgi smartowe... amorki, spojlery, pierścienie ozdobne i wiele, wiele innych cudów. Jeszcze wszystkiego nie zamontowałem, nie ma czasu, brak weny twórczej...


C.D.N.

Fotki i filmiki są w albumie na FB.
 Star diagnoza trójmiasto.  Smile
 Odpowiedz
 bartigdansk 
Gdzie kupiłeś pierścienie na rury od zawieszenia?
 Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości



Menu