Zaloguj się do forum, aby móc korzystać ze wszystkich jego funkcji!

Szukam warsztatu który naprawia smarty w oklicy staragrdu szczecina badz gryfina

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby wyświetlania wątku
Szukam warsztatu który naprawia smarty w oklicy staragrdu szczecina badz gryfina
#17
 mmbb18 
Mercedes na Mieszka w Szczecinie jako serwis smarta, w moich odczuciach odpada. Problem z wstecznym zrzucili na wadliwie działający aktuator (nazywany także wysprzęglikiem). Pozwolili mi zakupić zamiennik (oryginał wycenili na ponad 2 tysiące) i wymienili. Niestety zabieg ten nie przyniósł pożądanego efektu. Stwierdzili, że muszą dalej diagnozować, a koszty będą oscylować w granicach 3 tyś. Po tej informacji odebrałem auto i postanowiłem sam zająć się problemem z wstecznym. Zdemontwałem nowy aktuator i sprawdziłem stan "łapy" łożyska oporowego. Jest w jak najlepszym porządku, tzn. nie jest przetarte na wylot miejsce styku z końcówką wysprzęglika, a jednocześnie stwierdziłem, że punkt styku aktuatora  z łapą łożyska nie został przesmarowany. Odkręciłem też osłonę koła zamachowego (przykręcona na 4 śruby do skrzyni od strony silnika) i małym lusterkiem przeglądowym sprawdziłem grubość tarczy sprzęgła (od strony wysprzęglika włożyłem małą żarówkę, żeby oświetlić sobie tarczę. Nie było łatwo, ale można tak sprawdzić grubość tarczy). Też jest w porządku.  W międzyczasie rozładował mi się akumulator, gdyż nie zamknąłem drzwi i oświetlenie wyczerpało go do zera. W czasie, gdy ładowałem akumulator, przeczyściłem wszystkie styki elektryczne na skrzyni biegów, oraz zdemontowałem lewarek zmiany biegów i też wszystko wyczyściłem oraz na nowo przesmarowałem. Po tych wszystkich zabiegach i podłączeniu naładowanego aku problem z wstecznym zniknął. Niestety po kilku dniach pojawił się na nowo. Postanowiłem nie bawić się już dalej z tym problemem (zbyt mocno napięte terminy w pracy) i udałem się na diagnozę skrzyni do Przecławia do Kisielnickich. W czasie diagnozy stwierdzono problem natury elektrycznej z strony mechanizmu zmieniającego biegi,a dokładną diagnozę i wycenę naprawy usterki podadzą mi dopiero po szczegółowych oględzinach auta i zagłębieniu się w problem. Umowiony jestem z nimi na 10.07 i na pewno o szczegółach poinformuje w następnym poście.
 Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Szukam warsztatu który naprawia smarty w oklicy staragrdu szczecina badz gryfina - przez mmbb18 - 29.06.2018, 23:43

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czyżby Smarty były nienaprawialne ??? RYCHOMR 10 7.096 09.02.2010, 23:06
Ostatni post: Guest
  Czy wasze Smarty też to mają? 11 5.801 15.01.2009, 23:56
Ostatni post: Guest



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości



Menu